Fraktura pánevní kosti nastává při silném nárazu do pánevní oblasti, hlavně při tvrdých pádech či jiných nehodách. Taková fraktura může poškodit několik důležitých částí těla, přičemž některé z nich jsou zodpovědné i za správné navození a udržení erekce.

Při fraktuře pánevní kosti se mohou poškodit důležité orgány

V pánevní oblasti lidského těla se kromě samotné pánevní kosti nachází množství orgánů, jako například prostata, varlata, močový měchýř, konečník či samotný penis. Je tedy jasné, že pokud se v důsledku frakce pánevní kosti poškodí i orgány jako penis, prostata či varlata, s nejvyšší pravděpodobností bude narušena i zdravá sexuální aktivita muže.

Kromě toho se mohou poškodit i nervy, které přes pánevní oblast procházejí. Některé z těchto částí nervové soustavy jsou zodpovědné za kvalitu erekce. Mozek a penis musí pro navození a udržení erekce komunikovat prostřednictvím nervové soustavy, jejíž porucha může celý proces zastavit.

Pokud nedojde ke kritickému poškození orgánů nebo nervů potřebných pro kvalitní erekci, tak erektilní dysfunkce pravděpodobně po určitém čase ustoupí.

Co může muž v takovém případě dělat?

Existují různé způsoby léčby erektilní dysfunkce. Jejich účinnost závisí na typu a rozsahu poškození orgánů a nervů v oblasti pánevní kosti. Obecně je většinou možné najít alespoň jeden způsob, který muži pomůže alespoň do určité míry získat zpět své sexuální zdraví. Přečtěte si více o možných způsobech řešení problémů s erektilní dysfunkcí.

Samozřejmostí je, že v případě podezření z fraktury pánevní kosti byste okamžitě měli vyhledat lékařskou péči. Lékaři vám navíc umí poradit i v oblasti sexuálního zdraví.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.