Erektilní dysfunkce je po biologické stránce pouze mužská záležitost. Ve velké míře však ovlivňuje i ženy, které jsou ve vztahu s muži, kteří jí trpí. Sexualita je důležitou součástí každého vztahu a problémy s ní postihují oba lidi v něm. Někdy je může partnerka po psychické stránce prožívat hůře než samotný muž s problémy s erekcí.

Partnerky mužů trpících erektilní dysfunkcí mohou prožívat:

  • Strach – Partnerky se obávají, že je muž podvádí nebo v jejich vztahu nastal nějaký jiný problém, kvůli kterému se snížila jeho sexuální výkonnost.
  • Úzkost – Kvůli problémům s erekcí se partnerky začínají obávat, jestli za to všechno nejsou zodpovědné právě ony.
  • Depresi – V obzvláště vážných případech může partnerka (ale i samotný muž) upadnout do deprese.
  • Smutek – Partnerky jsou smutné, že jejich vztah s partnerem už není takový, jako kdysi.
  • Zmatení – Tato emoce přichází většinou jako první a týká se i samotného muže. Když se problémy s erekcí dostaví poprvé, vytvářejí zmatek, protože jde o něco nového, co mohlo lidi vážně překvapit či zaskočit.

TOP produkt na podporu erekce

Komunikace je nesmírně důležitá

Při problémech ve vztahu je nesmírně důležité, aby partneři spolu komunikovali a povídali si o jejich problémech. Pro mnohé páry je sexualita citlivým tématem, kterou rozebírají neradi, ale problém v podobě erektilní dysfunkce se řeší lépe ve dvojici.

V každém případě je dobré, aby muž navštívil odborníka a zjistil, co jeho problémy s erekcí způsobuje a jak je může odstranit. Co se týče partnerské situace, v některých případech je dobrým řešením vyhledání pomoci v podobě partnerské terapie.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.