Sexualita je pro muže nesmírně důležitá. A to nejen z fyzického hlediska, ale i z toho psychického. Množství mužů přímo spojuje sexualitu se svojí identitou, sebedůvěrou a sebeúctou, kvůli čemuž může být impotence pro psychiku nesmírně nepříjemnou záležitostí.

Sebedůvěra muže při impotenci

Sebedůvěra muže při impotenci je značně narušena

Kvůli problémům s erekcí může muž nejen ztratit důvěru v to, že dokáže uspokojit svou partnerku, ale i svou celkovou sebedůvěru. Mezi muži s impotencí jsou velmi časté psychické problémy jako deprese či úzkost, které dokáží negativně ovlivnit všechny aspekty jejich života.

Zlepšení kvality erekce efektivní léčbou může sebedůvěru značně zvýšit

Podle výzkumu z roku 2013 může efektivní léčba impotence a s ní spojené zlepšení kvality erekce vést k podstatným zlepšením v oblasti sebedůvěry.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Výzkumu se zúčastnilo 478 mužů, kteří vyplnili dotazník týkající se jejich sebeúcty a vztahů. Tento dotazník vyplnili jednou před zahájením léčby impotence a podruhé přibližně o 3 měsíce později. Výsledky tohoto dotazníku se pohybují na škále od 0 do 100. Muži s erektilní dysfunkcí zaznamenali během léčby jejich onemocnění průměrně až 30-bodový nárůst.

Komunikace je klíčová

Pro léčbu erektilní dysfunkce, ale i pro zachování sebedůvěry a sebeúcty muže je nesmírně důležitá komunikace s partnerkou. Podpora partnerky může muži při léčbě impotence skutečně pomoci.

Pomoci dokáží samozřejmě i psychologové, se kterými může muž své problémy do detailů probrat.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.