Rozhodně. Pokud užíváte Viagru, nebo nějaké jiné léky určené na podporu erekce, neměli byste je alespoň 24 hodin před jakoukoliv operací užívat. Tyto léky totiž v těle kromě erekce ovlivňují i jiné procesy, které by mohly při operaci způsobit různé potíže.

Léky na podporu erekce obsahují oxid dusnatý, který je taktéž obsažen v léčivech na regulaci krevního tlaku. Ty jsou často dávány pacientům během anestézie.

Před operací NESMÍTE užívat léky na erekci

Před operací NESMÍTE užívat léky na erekci

Kombinace léků na impotenci a anestézií může snižovat účinnost léků na regulaci krevního tlaku a způsobit tak v těle několik nežádoucích účinků, mezi které patří selhání ledvin či srdce.

Řekněte lékařem o všech lécích

Před podstoupením operace byste měli lékaře informovat o všech lécích, které užíváte. Nezapomeňte zmínit i vaše léky na podporu erekce. Povídání o problémech se sexuálním životem není příjemné, ale v tomto případě vám může dokonce zachránit život.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.