Pletysmograf je nástroj, který se používá k měření změn v objemu jednotlivých orgánů nebo celého těla, případně jeho částí. Změny objemu částí těla jsou většinou způsobeny tokem krve nebo vzduchu z/do těchto částí. Používá se hlavně na analýzu kapacity plic, prokrvení končetin, ale i správného proudění krve do penisu.

Použití související s erektilní dysfunkcí

V souvislosti s impotencí se pletysmograf používá ke zjištění toho, zda do penisu proudí dostatečné množství krve potřebné na vznik erekce. Pomocí tohoto nástroje se zjistí rozdíl v objemu nebo obvodu penisu před a po navození erekce. Podle naměřených hodnot je možné zjistit, zda krev správným způsobem proudí do penisu.

Používají se různé techniky měření změn ve velikosti penisu. Některé z nich jsou založeny na měření samotného objemu penisu, přičemž jiné měří pouze jeho obvod.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Nač je však takové měření vhodné? Může pomoci při analýze příčiny erektilní dysfunkce. Pokud je zjištěno, že při pokusu o navození erekce proudí do penisu dostatečné množství krve, je pravděpodobné, že problémy s erekcí v intimním životě (pokud jimi muž trpí) jsou způsobeny psychickými příčinami.

Obraťte se na lékaře

Pokud trpíte problémy s erekcí a rádi byste je odstranili, nebo alespoň zjistili jejich příčinu, obraťte se na odborníky. Lékaři vám pomohou se správnou diagnózou a navrhnou nejlepší způsob řešení vašeho problému.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.