Výsledky výzkumů naznačují, že muži trpící psoriázou mohou mít vyšší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce, stejně tak i jiných sexuálních poruch. Tyto problémy se nejvíce vyskytují u mužů staršího věku.

Toto spojení může být způsobeno několika příčinami. Psoriáza je spojována s několika onemocněními, které jsou zároveň spojeny i s erektilní dysfunkcí. Jde například o:

Zároveň může způsobovat psychické problémy a tím i poruchy erekce. Psoriáza poškozuje pokožku a tím ovlivňuje to, jak muž vypadá. Proto může ztrácet svou sebedůvěru a například se obávat, že stav jeho pokožky odradí potenciální partnerku. Psychika je pro sexuální život nesmírně důležitá.

prasky-na-erekci-anketa-banner

Pokud trpíte psoriázou, která zároveň ovlivňuje váš sexuální život, obraťte se na svého lékaře. Mnohé sexuální problémy jsou léčitelné. Zároveň by vám mohla pomoci terapie, a to hlavně v případě, pokud jsou sexuální problémy způsobeny psychickými příčinami.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.