Erektilní dysfunkce je samozřejmě výhradně mužskou sexuální poruchou a ženy ji prostě mít nemohou. Je však důležité si uvědomit, že sexualita velmi úzce souvisí s psychikou. Právě proto dokáže porucha erekce u muže ovlivnit i sexuální zdraví jeho partnerky.

Výzkum provedený vědci z Taiwanu našel spojení mezi sexuálním zdravím ženy a schopností jejího partnera dosáhnout erekce. Ženy měly obecně více sexuálních problémů, když jejich partneři trpěli erektilní dysfunkcí. Další výzkum také prokázal, že léčba impotence mužů většinou přinese i zlepšení sexuálního zdraví jejich partnerek.

Tento vliv může však samozřejmě působit i opačným směrem. Pokud má žena sexuální problémy, může to ovlivnit i sexuální zdraví jejího partnera.

Sexuální zdraví partnerky

Erektilní dysfunkce může ovlivnit i sexuální zdraví partnerky.

Pomoci může komunikace nebo navštívení odborníků

Co však mohou takové páry dělat? Základem je vždy komunikace partnerů. O sexuálních problémech byste si měli být schopni otevřeně promluvit a následně společně pracovat na jejich odstranění. Myslete na to, že jde o společný problém, jehož odstranění má potenciál zlepšit život vás obou.

Pokud vám samotná komunikace nepomůže, vždy se můžete obrátit na odborníky. Jednou z možností je navštívení lékaře, který vám může pomoci s odstraněním samotného sexuálního problému. Kromě toho však můžete navštívit i terapeuta, který vám může pomoci odstranit společné potíže jiným způsobem.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.