Kofein se nachází v mnoha nápojích a potravinových doplňcích. V těle působí jako povzbudivá látka. Jde o návykovou látku s možnými nežádoucími účinky, která však může mít i příznivý vliv na lidský organismus. Výsledky výzkumu naznačují, že kofein by mohl mít příznivý vliv na kvalitu mužské erekce.

Výsledky výzkumu naznačují pozitivní vliv kofeinu

Výzkum z roku 2015 analyzoval údaje od více než 3700 mužů, ve kterých byly hledány souvislosti mezi erektilní dysfunkcí a množstvím konzumovaného kofeinu. Bylo zjištěno, že muži konzumující větší množství kofeinu (170 – 375 mg) měli nižší šanci výskytu impotence.

Kofein a erekce

Kofein a jeho vliv na kvalitu erekce

Výsledky tento vztah naznačují, ale na jeho potvrzení je potřeba tuto oblast ještě prozkoumat. Vztah se zdál být přítomen i u mužů s obezitou či vysokým krevním tlakem. U diabetiků však pozitivní vztah mezi příjmem kofeinu a kvalitou erekce nebyl zjištěn, respektive alespoň z výsledků nevyplývá.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Ačkoliv vztah ještě není potvrzen, již existují teorie, které by ho mohly vysvětlit. Jedním možným vysvětlením je to, že kofein pomáhá uvolňovat tepny a hladké svaly v penisu, díky čemuž do něj může bezproblémově proudit krev potřebná na vznik erekce.

Co dělat, pokud trpíte impotencí

Možné objevení tohoto vztahu však nenaznačuje, že zvýšená konzumace kofeinu vám pomůže v boji proti impotenci. Ta je komplexní sexuální poruchou a může být ovlivňována obrovským množstvím faktorů. Pokud pociťujete problémy s erekcí, určitě byste se měli obrátit na lékaře, který vám ve vaší situaci bude umět nejlépe pomoci.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.