Štítná žláza se nachází v krku a produkuje množství hormonů důležitých pro správný průběh mnoha procesů v lidském těle. Tyto hormony ovlivňují metabolismus, regulují tělesnou teplotu, srdeční tep, krevní tlak atd.

Mezi muži s problémy se štítnou žlázou je erektilní dysfunkce relativně častá, rozhodně častější než u mužů bez těchto problémů.

Štítná žláza ovlivňuje množství procesů v organismu

Štítná žláza ovlivňuje množství procesů v organismu

Hypotyreóza a hypertyreóza

Hypotyreóza a hypertyreóza jsou dvě základní kategorie problémů se štítnou žlázou. Při hypotyreóze je aktivita štítné žlázy snížena, kvůli čemuž není produkováno dostatečné množství hormonůPři hypertyreóze je to naopak a štítná žláza produkuje nadměrné množství hormonů.

U mužů se častěji vyskytuje hypertyreóza. Hypotyreóza je typická spíše pro osoby ženského pohlaví. Obě poruchy se však mohou vyskytovat u mužů a obě mohou svým způsobem přispívat k erektilní dysfunkci a snižovat kvalitu erekce.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Léčba problémů se štítnou žlázou může pomoci zlepšit erekci

Pro muže, kterým problémy se štítnou žlázou způsobily i impotenci, je zde však jedna dobrá zpráva. Léčba problémů s produkcí hormonů štítnou žlázou často odstraní nebo alespoň zjemní i problémy s erekcí.

Nedostatečná produkce hormonů štítnou žlázou, hypotyreóza, je řešitelná léky. Při hypertyreóze to však nemusí být tak jednoduché. Některé případy lze léčit léky, ale v častějších případech je nutný rozsáhlejší zásah do organismu. Celá štítná žláza může být chirurgicky odstraněna nebo zničena pomocí radioaktivního jódu.

V případě odstranění nebo zničení štítné žlázy se v těle zcela přestávají produkovat některé důležité hormony, které je nutné po takových zákrocích doživotně nahrazovat pomocí hormonálních léčiv.

Lékař vám poradí nejlépe

Pokud pociťujete problémy s erekcí nebo se obáváte, že vaše štítná žláza nepracuje správným způsobem, tak vám doporučuji navštívit lékaře. Odborník vám pomůže se správnou diagnózou a v případě potřeby navrhne vhodný způsob léčby.

Pamatujte, že problémy s erekcí a štítnou žlázou mohou spolu úzce souviset. Návrat funkce štítné žlázy na správnou úroveň může zkvalitnit i váš sexuální život.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.