Strava, kterou každodenně konzumujeme, má obrovský vliv prakticky na každý aspekt našeho života. Konzumace zdravých jídel a potravin zlepšuje celkový zdravotní stav organismu.Bojuje proti obezitě, napomáhá udržení vhodné tělesné hmotnosti. Také může pomáhat v boji proti vysokému krevnímu tlaku či ve snaze o vyhnutí se cukrovce či dalším závažným onemocněním.

Jak to však souvisí s kvalitou erekce? Erekce se navenek může zdát jednoduchá, ale na to, aby správně fungovala, je důležitá správná funkčnost mnoha částí lidského těla. Při erekci se penis naplňuje krví, která do něj proudí přes cévy. Pokud jsou cévy poškozeny, do penisu se nemusí dostat dostatek krve, kvůli čemuž se snižuje kvalita erekce nebo ji muž vůbec nedosáhne.

Vliv zdravého stravování na kvalitu erekce

Vliv zdravého stravování na kvalitu erekce

Správné proudění krve do penisu může být poškozeno různými zdravotními potížemi, jako obezita, zvýšený krevní tlak, zvýšená hladina krevního cukru či zvýšený obsah triglyceridů v krvi. Co mají tyto zdravotní stavy společného? Všechny velmi úzce souvisí s konzumovanou potravou.

Výsledky výzkumu vlivu stravy na kvalitu erekce

V roce 2016 byl publikován výzkum, podle kterého mají muži konzumující stravu s vysokým obsahem antioxidantů nižší riziko výskytu erektilní dysfunkce. Konkrétně šlo o flavonoidy, což jsou antioxidanty přírodního původu, které se nacházejí hlavně v ovoci a jiných potravinách považovaných za běžnou součást zdravé stravy.

Nejde jen o stravu

Samozřejmě, kvalita erekce není ovlivňována pouze tím, co každý den jíme. Poruchy erekce mohou být způsobeny nespočtem faktorů, mezi které patří například i nezdravý životní styl. Pokud pociťujete jakékoliv problémy s erekcí, proberte je s lékařem.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.