Léky na podporu potence jsou obecně bezpečné. Vyskytují se u nich nějaké vedlejší účinky, avšak těm je často možné se vyhnout náhradou za jiný lék. Zároveň však existují skupiny lidí, které by se jejich užívání jednoznačně měly vyhnout.

Jednoznačně nejvíce ohroženou skupinou jsou muži, kteří užívají léky obsahující dusičnany. Tyto léky jsou většinou užívány muži s nemocemi srdce, protože rozšiřují cévy a umožňují tak lepší proudění krve do jednotlivých částí těla.

Podobný účinek však mají i všechny léky na podporu erekce prodávané na lékařský předpis. Ty také rozšiřují cévy, aby se mohla do penisu dostat krev potřebná na vznik erekce. Když jsou tyto dva typy léků užívány současně, může to způsobit nebezpečný propad krevního tlaku či bezvědomí.

Léky na erekci by však neměly být užívány ani dalšími skupinami mužů:

  • Muži s nemocemi srdce
  • Muži s vysokým nebo nízkým krevním tlakem
  • Muži s nemocemi ledvin
  • Muži s nemocemi jater
  • Muži s poruchami zraku
  • Muži, kteří nedávno prodělali mozkovou mrtvici
Konzultace s lékařem

Před zahájením užívání jakýchkoliv léků se poraďte s lékařem

Pokud jste váš zdravotní stav našli v tomto seznamu, ještě to automaticky neznamená, že nemůžete užívat léky na erekci. Případ od případu se liší a pouze lékař vám bude schopen po vyšetření říci, zda je pro vás užívání těchto léků bezpečné nebo ne.

Také je důležité poznamenat, že léky na potenci by neměly být současně užívány ani s dalšími typy léků. Vždy se poraďte s lékařem a přečtěte si příbalový leták užívaných léků.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.