13 tipů jak přírodně zvýšit hladinu testosteronu

O testosteronu jsme psali již v  článku Testosteron a jeho vliv na mužskou potenci.Dnes se podíváme především na to, jak přírodní cestou zvýšit jeho hladinu.

1.Dostatek zinku

O zinku se říká, že je to mužský minerál. Jeho dostatečné množství v jídelníčku má pozitivní vliv na výšku hladiny testosteronu. Takže byste měli zařadit potraviny obsahující zinek. Patří sem maso, ryby, mořské plody, játra, vaječný žloutek, mléko, kefír, sýry, luštěniny, ořechy, ale i kvalitní tmavá čokoláda (obsah kakaa by měl být cca 90%) . Pozor si však dejte na předávkování. Maximální denní dávka zinku by neměla přesáhnout 40 mg.

Testosteronové tablety cena a prodej

2.Žádné nízkotučné potraviny

Pro tvorbu testosteronu je důležitý vitamín A. Nachází se v potravinách, které zmiňujeme výše, například mléko a mléčné produkty, maso, vejce atd. Rozhodně však není obsažen v nizkotučných potravinách, jako jsou nízkotučné jogurty, nízkotučné mléko atd.

3.Zelenina

Mezi potraviny, které pomůžou zvednout hladinu testosteronu, patří kapusta, růžičková kapusta, zelí, brokolice, květák. Tyto druhy zeleniny pomáhají snížit množství estrogenu. Dobré je také zařadit česnek jakožto zdroj alicinu. Ten opět pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu.

Brokolice pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu

Brokolice pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu

4.Nasycené tuky

Tělo potřebuje nasycené tuky jak živočišného, tak rostlinného původu. Najdeme je v mase, mléčných výrobcích, vaječných žloutcích, kokosech, kokosovém oleji, olivovém oleji a olivách, ořechách, avokádu atd.

5.Dostatek sluníčka

Díky tomu, že se budete dostatečně pohybovat venku, v dosahu slunečních paprsků, pomůžete správnému vstřebávání vitaminu D, který nejen že zvyšuje hladinu testosteronu, ale je nepostradatelný pro zdravý vývoj spermií a pro udržování jejich počtu.

6.Petržel

Důležitý je také vitamín K. Tělo si ho samo vytvořit neumí, takže si ho musíme brát z jídla. Je obsažen v zelené zelenině, jako je například špenát nebo brokolice. Nejvíce je ho však v petrželi. Stačí si dát polévku, ve které se petržel vařila.

Zdravá strava s vyšším obsahem zelené zeleniny

Zdravá strava s vyšším obsahem zelené zeleniny

7.Hýbejte se

Pro uvolňování testosteronu je dobré cvičit. Vhodné je v podstatě jakékoliv cvičení či sport. Najděte si tedy něco, co vás bude bavit. Cvičit byste měli tak 4-5x týdně.

8.Čatější sex

Byla dřív slepice nebo vejce? Pokud máte sex častěji, máte i vyšší hladinu testosteronu. Pokud máte vyšší hladinu testosteronu, budete mít sex častěji. Jinými slovy, pokud máte sex méně často, možná za to může nižší hladina testosteronu. A naopak.

Vlivem dnešního uspěchaného a stresujícího způsobu života si málokdy najdeme čas se v klidu najíst. Zároveň naše strava je častokrát nekvalitní a neobsahuje potřebné minerály a vitamíny, které tělo potřebuje. Zerex ultragold svým komplexním složením dodává tělu vše potřebné, aby bránil přirozenému úbytku testosteronu a snížení chuti na milostný život.

9.Dostatek spánku

Je prokázané, že pokud nebudete dostatečně odpočatí, bude se ve vašem těle snižovat hladina růstového hormonu i testosteronu. Tělo nebude dostatečně odpočaté. Je tedy důležité spát denně 7-8 hodin

10.Minimum stresu

Díky stresu se v těle zvyšuje hladina kortizolu, která nejen že může blokovat účinky testosteronu, ale také zvyšuje ukládání tuků a přeměnu testosteronu na estrogen. Pokud tedy chcete zvýšit hladinu testosteronu ve vašem těle, přestaňte se tolik stresovat.

11.Snižte množství alkoholu

Alkohol totiž přeměňuje testosteron na estrogen. Takže alkohol a testosteron nejdou moc dohromady.

Testomax

TestoMax přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi

12.Bylinky

  • Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum) Tato bylina zvyšuje uvolňování DHEA a lutropinu a pomáhá tím ke zvýšení hladiny testosteronu.
  • Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) Tato bylina pomáhá vyplavování lutropinu do krve. Díky tomu se zvyšuje tvorba testosteronu. Kromě toho pomáhá rozšiřovat cévy, takže se do svalů může dostat více krve. Více se dočtete v článku Tribulus terrestris a jeho účinky na naše zdraví
  • Ženšen (Panax ginseng) Tento kořen má vliv na centrální nervovou soustavu. U mužů podporuje erekci a pomáhá budovat svalovou hmotu. Více se dočtete v článku Je ženšen účinným řešením na impotenci
  • Tongkat ali (Eurycoma longifolia) I tato bylina má vliv na tvorbu testosteronu. Bývá obsažena v některých doplňcích stravy.

13.Udržování správné hmotnosti

Toto pravidlo je opravdu velmi důležité. Větší množství tuku v těle zvyšuje aktivitu enzymu zvaného aromatáza. Ten mění testosteron na estrogen. V důsledku toho se vám opět ukládá další tuk, a to především v místech, kde se ukládá ženám, jako jsou prsa, boky a stehna.

ZÁVER

Z výše uvedených bodů tedy plyne, že nejdůležitější pro zvýšení a udržení hladiny testosteronu je zdravý životní styl a vyvážená strava plná hodnotných jídel a zeleniny, žádný alkohol, cigarety a drogy, minimum stresu, a hodně pohybu v dosahu slunečních paprsků.

 

4.2/5 - (10 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist