Mohou kondomy způsobit problémy s erekcí?

Krátkou odpovědí je, že mohou. Existuje skupina problémů s erekcí, které jsou primárně způsobeny kondomy. Ty mohou být různé. Problémy s erekcí mohou muži pociťovat:

  • Vždy při nasazení kondomu
  • Když kondom není správně nasazen nebo dobře nepasuje
  • Když při pohlavním styku s nasazeným kondomem ztrácejí citlivost penisu a sex si neužívají tak, jako bez něj

V případě používání kondomu může muž přijít o erekci buď ihned po jeho nasazení, nebo až později během pohlavního styku. V obou případech však jde o seriózní problém, který může mít i vážnější důsledky, než se může na první pohled zdát.

Jde totiž o to, že když muž pociťuje kvůli kondomům problémy s erekcí, bude se za každou cenu vyhýbat jejich používání. Nechráněný pohlavní styk zvyšuje riziko šíření pohlavně přenosných chorob a také může docházet k neplánovaným těhotenstvím.

Kondomy a problémy s erekcí

Kondomy jsou pro bezpečný sexuální život nesmírně důležité.

Muži s výše uvedenými potížemi mají často problémy i bez kondomů

I když jde o problémy, které jsou primárně způsobeny kondomy, muži, kteří jsou postiženi, mohou pociťovat problémy s erekcí i bez použití kondomu. Vyplývá to z výsledků výzkumu z roku 2015, kterého se zúčastnilo téměř 500 mužů ve věku od 18 do 24 let.

Z výsledků výzkumu vyplývá, že:

  • 14 % mužů mělo problémy s erekcí při nasazování kondomu
  • 16 % mužů mělo problémy s erekcí (způsobené kondomy) během pohlavního styku
  • 32 % mužů mělo problémy s erekcí i při nasazování kondomu i během pohlavního styku
  • 38 % mužů nemělo žádné problémy s erekcí (způsobené kondomy)

Co je však ještě důležitější, je to, že muži s problémy s erekcí způsobenými kondomy pociťovali větší výskyt problémů s erekcí i při pohlavním styku bez kondomu. Je tedy možné, že jejich problémy nebyly způsobeny přímo kondomy.

Je proto důležité, aby se takoví muži kvůli svým problémům neoddávali nechráněnému pohlavnímu styku, ale raději se snažili své problémy reálně vyřešit a odstranit. Pokud máte problémy s erekcí (ať už způsobené kondomy nebo čímkoliv jiným), obraťte se na lékaře, který vám pomůže s diagnózou a léčbou vašich potíží.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist