Při vývoji léků proti impotenci se postupuje stejně jako při vývoji jakýchkoliv jiných léčiv. Než jsou dostupné široké veřejnosti, jsou rozsáhlým způsobem testovány. Je to děláno nejen proto, aby se ověřilo, zda skutečně fungují a pomáhají, ale také proto, aby byla zajištěna bezpečnost lidí, kteří je budou užívat.

Během testovací fáze jsou rovněž určeny vhodné dávky pro různé pacienty i to, jak často by léky měly být užívány. Při příliš nízké dávce se nemusí dostavit žádné výsledky, zatímco při příliš vysoké dávce se zvyšuje riziko nežádoucích vedlejších účinků. Také platí, že příliš časté užívání může způsobit určité potíže.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Co by měl muž vědět

U každého přípravku na podporu erekce by měl muž vědět:

  • Jaká je bezpečná dávka.
  • Jak často může léky užívat.
  • Jaké jsou možné vedlejší účinky.
  • Kdo by neměl dané léky užívat. Některé léky na podporu erekce nejsou vhodné pro určitouskupinu mužů. Příkladem jsou například muži s nemocemi srdce, kterým není většina léků na podporu erekce doporučena.
  • S jakými jinými léky by neměl být užíván současně. Léky proti impotenci by neměly být kvůli riziku kontraindikace užívány současně s některými typy léků. Příkladem jsoudusičnany používané k léčbě onemocnění srdce. Užívání těchto přípravků může způsobit potenciálně nebezpečný pokles krevního tlaku.
Před užíváním jakéhokoliv léku si nejprve prostudujte příbalový leták

Před užíváním jakéhokoliv léku si nejprve prostudujte příbalový leták

Poraďte se s lékařem

Každý lék má svůj příbalový leták obsahující všechny potřebné informace. Často je však vhodné váš stav konzultovat s lékařem, který vám může poradit, jak maximalizovat jejich účinky a vyhnout se případným komplikacím.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.