Rozhodně. Partnerky hrají při problémech s erekcí a jejich řešení nesmírně důležitou roli. Jejich podpora může partnerům pomoci zbavit se impotence rychleji a efektivněji.

Výsledky několika studií ukazují, že léčba problémů s erekcí je efektivnější, když má muž podporující partnerku. A jelikož impotence vyvolává často u (nejen) dlouhodobých partnerek velmi nepříjemné pocity a zhoršuje jejich sexuální život, zlepšení mužova stavu je v zájmu obou zúčastněných stran.

Podpora partnerky je při impotenci velmi důležitá

Podpora partnerky je při impotenci velmi důležitá

Jak může partnerka pomoci

Partnerka může pomáhat mnoha způsoby. Nejdůležitější je však podpora a optimistický přístup k řešení společného problému. Podstatná je i komunikace s mužem. Impotence je citlivé téma, kterému by se někteří lidé nejraději vyhnuli. Muži s erektilní dysfunkcí však nesmírně pomůže, když si bude moci o svých problémech promluvit s někým, komu skutečně důvěřuje.

Navštivte s mužem lékaře. Tato návštěva je pro něj velmi stresující a pomůže mu, když tam budete s ním. Také dokážete pomoci s diagnózou, protože si možná uvědomujete některé věci, které z pohledu muže zůstaly nepovšimnuty.

Když se vám erektilní dysfunkci podaří společně s mužem překonat, bude to úžasné pro váš sexuální život. Zároveň vám to pomůže posílit vzájemný vztah, který bude díky tomu silnější než kdykoliv předtím.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.