Léky na srdce mají nepříznivý vliv na sexuální život. Nejčastěji ho ovlivňují jednoduše tím, že snižují chuť na sex. Tento efekt je individuální a pacientům může pomoci přechod na jiná léčiva. Určitě byste však měli vždy upřednostnit vliv léků na srdce před tím, jak ovlivňují váš sexuální život.

Léky s dusičnany

Dusičnany jsou typickým obsahem mnoha léků na srdce. Pokud užíváte dusičnany, rozhodně byste neměli užívat perorální léky na erekci, jako je například Viagra s aktivní látkou sildenafil. Současné užívání léků na srdce a léků na podporu erekce by vám totiž mohlo způsobit velmi nebezpečné zdravotní problémy, hlavně nebezpečný pokles krevního tlaku.

Muži s poruchami srdce by neměly užívat léky na erekci

Muži s poruchami srdce by neměly užívat léky na erekci

Vyzkoušejte jiné alternativy

V případě, že nemůžete užívat perorální léky na podporu erekce, které jsou jednoznačně nejpoužívanějším způsobem léčby impotence, vždy můžete vyzkoušet další alternativy. Přečtěte si o nich více ve článku Co mám dělat, když nemůžu užívat tabletky na podporu erekce?

Poraďte se s lékařem

Pokud užíváte léky na srdce a máte problémy s erekcí, se kterými byste rádi něco udělali, rozhodně to nenechávejte náhodě a navštivte lékaře. Kvůli nebezpečným kontraindikacím byste se měli před každým rozhodnutím řádně informovat o všech možnostech, jejich výhodách a nevýhodách.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.