Erekční kroužky se používají k prodloužení doby trvání erekceErekce nastává tehdy, když je penis naplněn krví, díky čemuž ztvrdne. Aby však erekce přetrvávala i nadále, je potřeba, aby krev z penisu neunikla. Právě na to se používají erekční kroužky, které se umísťují na začátek penisu, a tak zabraňují unikání krve z penisu zpět do ostatních částí těla.

Samozřejmě, tělo má své vlastní způsoby uchovávání krve v penisu. Cévy, kterými krev vchází do penisu, se během erekce stáhnou, díky čemuž krev neuniká. Při určitých typech poruch erekce však stahování těchto cév neprobíhá tak, jak by mělo, kvůli čemuž není muž schopen udržet svou erekci. Erekční kroužky jsou určeny právě k tomu, aby pomohli mužům s takovými poruchami.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Erekční kroužky se nejčastěji používají ve spojení s vakuovými pumpami, pomocí kterých je krev „natažena“ do penisu. Následně je na něj umístěn erekční kroužek, jehož účelem je zabránit „natažené“ krvi vrátit se zpět do dalších částí těla.

Nesprávné použití může být nebezpečné

Jelikož na světě existují penisy různých velikostí, i erekční kroužky na penis se ve velikosti liší. Každý muž by si měl vybrat takový kroužek, který je pro velikost jeho penisu nejvhodnější. Kroužek by měl být dostatečně těsný na to, aby krev udržel v penisu, ale zároveň ne příliš těsný, aby nebylo jeho použití pro muže bolestivé.

Erekční kroužky by také neměly být používány příliš dlouho. Je potřeba myslet na to, že krev slouží i na transport kyslíku, který je nezbytný pro správné fungování každé buňky v lidském těle. Pokud je kroužek na penisu příliš dlouho a zabraňuje přívodu „nové“ krve do penisu, může dokonce dojít k odumření buněk penisu. V takovém případě musí být penis amputován.

Používejte erekční kroužky bezpečně a v případě problémů se obraťte na lékaře

Při použití erekčních kroužků byste měli myslet primárně na vaši bezpečnost. Nenechávejte je na penisu příliš dlouho a pokud budete pociťovat jakékoliv problémy, urychleně vyhledejte lékařskou pomoc. Čím dříve v takovém případě zakročíte, tím vyšší budou vaše šance na plné zotavení.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.