Diabetici mají 4 krát větší šanci na pociťování problémů s erekcí než muži, kteří diabetes nemají. Také u nich porucha erekce zpravidla nastupuje dříve a projevuje se ve větším měřítku.

Případy erektilní dysfunkce spojené s cukrovkou, jsou většinou způsobeny některou z těchto nemocí či stavů:

  • Diabetická neuropatie. Ta se vyskytuje u přibližně jedné třetiny diabetiků. Jde o nervové onemocnění, kvůli kterému se zpráva o vzrušení nedostává z mozku do penisu. V důsledku toho nenastává erekce.
  • Ateroskleróza. Jde o onemocnění tepen, při kterém se do poškozené cévní stěny ukládají tukové látky, kvůli čemuž se omezuje průtok krve. Kvůli ateroskleróze se může snížit průtok krve do penisu, kvůli čemuž muž není schopen dosáhnout a udržet erekci.
  • Endoteliální dysfunkce. Endotel je tkáň, která tvoří vnitřní výstelku cév a dutých tělesných orgánů. Může být poškozena kvůli zvýšené hladině cukru v krvi. V důsledku poškození endotelu je omezen přítok krve do penisu.
  • Neschopnost cév udržet krev v penisu. Tyto problémy jsou často způsobeny problémy s hladkým svalstvem, které jsou častější u diabetiků. Když cévy nejsou schopny udržet krev v penisu, muž ztrácí schopnost udržet svou erekci.
  • Nízká hladina testosteronu, která je taktéž velmi častá u mužů trpících cukrovkou. Kvůli nízké hladině testosteronu je snížena i mužova sexuální energie.
Diabetes a erektilní dysfunkce

Diabetes a impotence

Poraďte se s odborníkem

Vhodný způsob odstraňování poruchy erekce závisí na tom, co konkrétně ji způsobuje. Poraďte se s odborníkem a zvolte správný způsob léčby. Při problémech s erekcí často pomůže zlepšení životního stylu, jako například cvičení či skoncování s kouřením. I malá změna dokáže přinést velké výsledky.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.