Stupnice tvrdosti erekce

Důležitost kvalitní erekce

K harmonickému soužití partnerů patří i bezproblémový pohlavní styk a sexuální uspokojení. K tomu je ale důležitá pevná a tvrdá erekce partnera. Pro lepší posouzení tvrdosti erekce byla zavedena oficiální stupnice tvrdosti erekce tzv. EHS (erection hardness score).

Erekce a její stupně tvrdosti

Erekce a její stupně tvrdosti

Stupnice tvrdosti erekce

Od svého schválení určuje 4 stupně tvrdosti erekce.

1.stupeň: Penis je větší než obvykle, ale není pevný. Pokud se u Vás tento stav při stimulaci vyskytuje často, bezpodmínečně navštivte lékaře.

2.stupeň: Penis je tvrdý, ale ne dostatečně tvrdý pro vniknutí do vagíny (tzv. penetrace). Muž cítí vzrušení, ale penis se tak nechová a do vagíny nelze proniknout. Se stoupajícím vzrušením erekce buď mírně „přitvrdí“, nebo se zcela vytratí. Pokud se Vám to stane poprvé a přitom na místě, kde se necítíte komfortně, tak není důvod dělat hned paniku. Pokud se vám ale daná situace opakuje, neměli byste to brát na lehkou váhu a jít za lékařem.

3.stupeň: Penis je dostatečně tvrdý na penetraci, ale není úplně pevný. Stupeň ztopoření penisu je dostatečný na průnik, ale většinou tato pevnost není ideální. Běžně se stává, že penis po vniknutí do pochvy není schopen udržet erekci

4.stupeň: Penis je naprosto pevný a tvrdý. Ideální stav erekce.

Během léčby se doporučuje pravidelné sledování účinků předepsaného léku, a právě na to je vhodná stupnice tvrdosti erekce. Je to velmi dobrý nástroj pro předběžné stanovení závažnosti vašeho stavu a zároveň je to dobrý nástroj pro hodnocení úspěšnosti léčby.

 

4.5/5 - (6 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist