Cvičení obecně prospívá celkovému zdravotnímu stavu organismu, díky čemuž může samozřejmě pomoci i v boji proti poruchám erekce a celkově při zlepšování kvality sexuálního života. Proč to tak však je?

Cvičení příznivě působí na kardiovaskulární soustavu

Správné proudění krve v organismu je jedním z nejdůležitějších faktorů, které jsou nezbytné pro zajištění řádného průběhu erekce. Penis se totiž musí pro správný průběh erekce naplnit krví. Pokud je transport krve do penisu jakýmkoliv způsobem omezen, většinou to má za následek (kromě jiných zdravotních potíží) problémy s erekcí.

Běhání a impotence

Běhání je jedním z typů cvičení, které vám mohou pomoci

Tok krve do penisu může být poškozen v důsledku několika zdravotních stavů.

  • Při ateroskleróze tvrdnou stěny cév a vytváří se na nich povlak, který snižuje jejich průtok. Cévy vedoucí do penisu jsou velmi tenké. Proto bývá často impotence jedním z prvních projevů aterosklerózy.
  • Hladké svalstvo v penisu hraje důležitou roli při propouštění krve z/do penisu a jeho poškození může také způsobit poruchy erekce. K porušení tohoto hladkého svalstva dochází například v důsledku vysokého tlaku, vysokého cholesterolu či například kouření.

Jak se vyhnout problémům s erekcí

Cvičení skutečně dokáže pomoci mužům zachovat si své sexuální zdraví. Působí příznivě na zmíněný kardiovaskulární systém, díky čemuž nedochází k poruchám proudění krve do penisu. Kromě toho může pomáhat při snižování tělesné hmotnosti a při zvyšování produkce důležitých hormonů. To však není všechno.

TOP produkt na podporu erekce

Nesmíme zapomínat ani na psychické zdraví, které je pro kvalitu erekce také velmi důležité. Cvičení zlepšuje nejen zdravotní stav, ale i vzhled muže, díky čemuž může opět získat své ztracené sebevědomí. Cvičení také v těle vyplavuje endorfiny, díky čemuž bojuje proti úzkosti a depresím.

Poraďte se s lékařem

Než se naplno pustíte do cvičení a zlepšování vašeho životního stylu, měli byste zvážit návštěvu lékaře. Cvičení je obecně pro tělo nesmírně přínosné. Je však potřeba cvičit ve správné míře a správným způsobem. Nesprávný přístup ke cvičení vám může dokonce uškodit.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.