MACA peruánská – léčivá rostlina vhodná pro muže i ženy

Odkud se Maca peruánská vzala?

Macu peruánskou, kterou známe častěji pod zkráceným názvem „Maca“, využívají lidé už po staletí. Setkat se můžeme také s dalšími latinskými názvy Lepidium meyenii Walp, nebo Lepidium peruvianum Chacon.

Maca peruánská/Lepidium meyenii

Maca peruánská/Lepidium meyenii

Jde o léčivou rostlinu, která pochází z peruánských And (odtud tedy název). Maca je jednou z nejstarších a nejodolnějších rostlin na světě. Roste v neblahých klimatických podmínkách, které nedovolují růst jiných rostlin. Snáší bez problémů teplotní výkyvy, které dosahují až do mínus 20°C. Nevadí ji ani pražící slunce, krupobití nebo dlouhodobé sucho. Dorůstá do výšky přibližně 15 cm. Má podlouhlé listy, kořen připomíná řepu. A právě ten je na celé rostlině nejdůležitější, neboť jsou v něm uloženy koncentrované výživné složky.

Jako léčiva slouží buď čerstvé, nebo sušené, rozemleté kořeny. Lidé jej po staletí používali jako základní součást stravy. Maca peruánská jim pomáhala posilovat organismus, aby snadněji odolával nemocem a prochladnutí. Byla také skvělým prostředkem ke zvýšení fyzického výkonu a duševní kondice. Peruánští domorodci nedali na Macu dopustit a brzy její účinky objevil také zbytek světa.

Blahodárné účinky kořene Maca na naše zdraví

V současné době se s Macou setkáme nejčastěji v souvislosti se zvýšením sexuální výkonnosti u mužů i žen, a také při problémech s neplodností. Vědecké výzkumy poukazují na výrazné účinky kořene Maca, které vedou ke zlepšení fyzické i psychické výkonnosti. Jde o přírodní prostředek, který napomáhá při léčbě impotence u mužů a frigiditě u žen. Lze jej označit také jako afrodiziakum nebo „peruánská viagra“.

Stimuluje mozková centra i reprodukční orgány, neboť vyrovnává hormonální hladiny v organismu. Tím dochází k výraznému zlepšení v sexuální oblasti. V současné době má stále více mužů potíže s počtem spermií v ejakulátu. Tím dochází ke snížení plodnosti a šance na přirozené početí jsou značně omezeny. Tento problém bývá často ovlivněn nekvalitní stravou a špatným životním stylem. Muži, kteří trpí neplodností, by měli užívat MACU jako doplněk stravy, protože napomáhá zvýšit počet a zlepšit pohyb spermií.

Jaké jsou další přednosti této rostliny?

Maca má velmi širokospektré účinky na naše zdraví, které se týkají mužů i žen. Mezi další pozitiva patří:

  • pomáhá při problémech s prostatou
  • posiluje fyzickou i psychickou odolnost
  • napomáhá omlazení organismu a výrazně snižuje příznaky stárnutí
  • podporuje růst svalové hmoty
  • snižuje pocit úzkosti a stres
  • zlepšuje sílu a vytrvalost
  • zmírňuje příznaky menopauzy

Maca peruánská je 100 % bezpečná, nemá žádné vedlejší účinky a lze ji konzumovat dlouhodobě. Macu můžete užívat ve formě prášku (namletý sušený kořen) nebo jako kapsle. Prášek je vhodné přidávat například do jogurtu nebo do džusu. Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Zerex extralong na předčasnou ejakulaci

MACA ve výživových doplňcích

Jelikož Maca peruánská  působí velmi pozitivně na mužskou potenci, je součástí několika výživových doplňků na podporu erekce, jako jsou např. Zerex, Erexan, Yellow vital atd. Výživové doplňky na erekci jsou často kritizovány, že obsahují velmi malá množství účinných látek. Na trhu ale existuje řada přípravků, které obsahují jen „čistou“ koncentrovanou Macu.

Maca extrakt

Např. Maca prášek z e-shopu www.ifertility.cz je  výtažek 4:1. Extrakční poměr 4:1 znamená, že z 4 kg sušeného kořene Maca se získává 1 kg suchého extraktu. Jde tedy o vysoký koncentrát výživných látek, který je přibližně 4 krát koncentrovanější, než komerčně dostupné přípravky, které obsahují sušený, rozdrcený kořen.

Maca extrakt

Maca extrakt

Samozřejmě na internetu najdete spoustu jiných MACA produktů. Máte osobní zkušenosti s Macou? Napište nám je do komentářů pod článkem. Budeme se těšit na vaše názory!

obrázek zdroj : https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3AMaca01.jpg

4.4/5 - (5 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist