Pánské a dámské feromonové parfémy – Jak účinkují?

Při snaze o zaujetí osoby opačného pohlaví hrají čichové vjemy velmi důležitou roli. Proto není důležité pouze to, jak se chováme a jak vypadáme, ale i to, jak voníme. Vůně a pachy jsou totiž významnou součástí toho, jak působíme na jiné lidi. A obzvlášť to platí, když se mluví o feromonech.

V tomto článku vám přiblížím feromonové parfémy (či nesprávně feromonové parfemy nebo feromonové voňavky) známé značky Zerex, ale ještě předtím vám vysvětlím, jak feromony působí a jak je používat na maximalizaci vaší šance na úspěch.

Proč jsou parfémy důležité?

Náš tělesný pach opravdu výrazně ovlivňuje, jak na nás ostatní lidé reagují. Ovlivňuje každou osobní interakci s jiným člověkem, díky čemuž má potenciál ovlivnit prakticky každý aspekt života. Obzvlášť to platí v oblasti sexuality a intimních vztahů.

Někdy může být obtížné popsat, proč vlastně přitahujeme osoby opačného pohlaví, ale je prakticky jisté, že vůně (respektive tělesný pach) je jednoznačně jedním z faktorů ovlivňujících přitažlivost.

Parfémy dokáží změnit způsob, jakým ovlivňujeme čichové receptory ostatních lidí. Také mohou ovlivnit to, jak vnímáme naši vlastní vůni, díky čemuž může zvýšit naše sebevědomí a celkově zlepšit naši náladu. A i v tom spočívá jejich síla. Když se člověk cítí sebevědomě, taky tak působí. A sebevědomí je přitažlivé.

Parfémy obohacené o feromony slibují ještě lepší účinek, který vám přiblížím v  tomto článku.

Co jsou to feromony a jak působí?

Feromony jsou látky vylučované jedním jedincem, které následně vyvolávají nějakou formu sociální odpovědi u jedinců stejného druhu. Jejich název je vytvořen ze starořeckého slova „phero“ (přenášet) a slova „hormon“. Feromony jsou tedy látky, které jsou schopny chovat se jako hormony, ale jsou vylučovány z organismu a vnímány jinými jedinci, díky čemuž je lze považovat za určitou formu komunikace.

Oblast feromonů u lidí zatím není dostatečně prozkoumána, avšak u jiných živočišných druhů byl již prokázán jejich účinek. Například u hmyzu jsou často feromony jediným druhem komunikace mezi jedinci stejného druhu, což je jasný důkaz jejich biologického významu.

Existují různé druhy feromonů, které se často rozlišují podle jejich významu a funkce, ale v souvislosti s člověkem se většinou spojují téměř výhradně se sexualitou a vztahy. V přírodě pohlavní feromony většinou slouží k signalizaci toho, že jedinec je připraven k páření. U lidí jejich účinky ještě nejsou detailně prozkoumány, ale již byly několika studiemi otestovány.

Zařazení biologicky produkovaných látek mezi feromony není zcela jednoznačné. Níže uvedu látky, které jsou považovány za nejdůležitější sexuální feromony u mužů a u žen.

Mužské feromony

Jak jsem již uvedl, je těžké jasně vymezit, které látky fungují jako feromony a které ne. Zmíním však některé mužské feromony, které podle dostupných informací ovlivňují ženy.

Androstenon je vylučován pouze mužskými organismy a na ženy působí vábivě. Mimo jiné se dokonce tvrdí, že zlepšuje jejich náladu. Výsledky studií naznačují, že androstenon působí na ženy různě, v závislosti na tom, v jaké fázi menstruačního cyklu se právě nacházejí. Nejintenzivněji působí během ovulace. Podle dostupných informací vyvolává dojem dominance a mužnosti.

Androstenol také působí na ženy, ale na rozdíl od výše uvedeného androstenonu působí naopak. Místo pocitů dominance vyvolává u žen pocit, že muž je dostupnější“ a nepůsobí tak zastrašeně.

Androstadienon podle všeho působí na limbický systém, což je část mozku, která ovlivňuje chování. Na ženy působí pozitivně a zlepšuje jejich náladu. Kromě toho se mu přisuzuje schopnost snižovat nervozitu, napětí a další podobné pocity u žen. Pokud to je pravda, tak se žena u vás bude cítit pohodlněji, což vám jistě pouze prospěje.

Ženské feromony

Feromony u žen nejsou zmiňovány tak často, jako mužské feromony. Možná to bude tím, že muži mají častěji problém uspět u opačného pohlaví. To však vůbec neznamená, že by ženské feromony neexistovaly nebo neovlivňovaly chování mužů i žen.

Žena s feromonovým parfémem by se měla cítit ženštěji a přitažlivěji, díky čemuž bude působit sebevědomě a díky tomu ještě přitažlivěji.

Jak nanášet parfémy s feromony?

U parfémů je samozřejmě důležité, v jakých množstvích a na jaká místa našeho těla je aplikujeme. U parfémů s feromony to platí obzvlášť. Doporučuje se je aplikovat:

  • na krk,
  • za ušní lalůčky,
  • na vnitřní stranu zápěstí,
  • na hruď či dekolt,
  • na vnitřní stranu loktů a kolen (zejména u dam),
  • na kotníky a lýtka (také hlavně u dam).

U parfémů s feromony (i bez nich) je potřeba pamatovat na to, že všeho moc škodí. Proto je určitě neaplikujte na všechny z výše uvedených částí těla. Jinak vám hrozí, že vám jejich účinky spíše uškodí, než pomohou. Také se nedoporučuje parfémy roztírat a třít o sebe části těla, na které jste ho nanesli.

Ideálním časem na nanesení parfémů s feromony je po osprchování. Sprcha z vás smyje všechny nasbírané pachy a vůně, čímž vytvoří ideální prostředí k tomu, aby váš parfém opravdu vynikl.

Pánské parfémy Zerex

Pod značkou Zerex, která je známá hlavně kvůli jednomu z nejrozšířenějších potravinových doplňků na podporu erekce, se prodávají i feromonové parfémy, které vám podle výrobce pomohou uspět u opačného pohlaví.

V produktové řadě určené pro pány se nacházejí celkem tři parfémy obsahující feromony pro muže, ze kterých by měl každý vytvářet u ostatních lidí jiný dojem.

Zerex Gentleman

Zerex popisuje parfém Zerex Gentleman jako „mužnou vůni stvořenou pro decentní, vážné a důležité situace“. Vyznačuje se tóny skořice, citrusů, dřevin, růže a jemnou vůní kůže. Jednoduše, decentní vůně pro správného gentlemana.

Zerex Hunter

Zerex Hunter je energický parfém plný nádechů vzácných dřevin, jako cedr, santalové dřevo či olivové dřevo. I do vůně Zerex Hunter je přidán nádech skořice, stejně tak i hřebíčku a citrusů. Dřevitá vůně je vhodná pro muže, kteří mají rádi přírodu a rádi se v ní pohybují.

Zerex Sport

Zerex Sport je energická a svěží vůně charakteristická nádechy citrusů a květů. Citrusy a květy jsou svěží a přímo z nich srší energie. Zerex Sport je tedy určen pro každého aktivního a duchem mladého muže.

Dámské parfémy Zerex

I dámy si mohou vybrat ze tří různých parfémů od Zerexu. V nabídce jsou parfémy pro elegantní, smyslné a energické ženy s obsahem feromonů pro ženy.

Zerex Destiny

S decentními tóny květin, dřeva a sladkého medu je Zerex Destiny určen speciálně pro elegantní dámy. Pokud chcete zaujmout a zanechat právě takový dojem, tato vůně bude pro vás správnou volbou z nabídky feromonových parfémů Zerex.

Zerex Sensual

Zatímco Zerex Destiny je pro elegantní dámy, Zerex Sensual je parfém určený pro smyslnou ženu. Díky tónům kaktusového květu, jasmínu a růže má vyvolávat pocity neodolatelnosti a smyslnosti.

Zerex Desire

Zerex Desire je „sportovní“ parfém z nabídky této značky. Díky energickým tónům ovoce a citrusů je ideální pro aktivní ženu, která chce působit energicky, sportovně a mladě.

Účinkují feromonové parfémy opravdu tak, jak slibují?

Vůči prezentovaným účinkům feromonů u lidí je častá kritika, podle níž mají přirozeně vylučované feromony u každého jedince unikátní složení. Proto může být komplikované navodit požadovaný účinek jakýmkoliv standardizovaným složením, který by mohly feromonové parfémy obsahovat. Kvůli tomu, že tato oblast zatím není dostatečně prozkoumána, však není možné s jistotou říci, jak to skutečně je.

Feromonové parfémy značky Magnetifico

Feromonové parfémy značky Magnetifico

Jak tomu už bývá, u vůní (a tedy i feromonech) je vliv na jiné lidi ve velké míře individuální. Proto opravdu zjistit, jak na vaše okolí působí jakýkoliv parfém, můžete až poté, co ho vyzkoušíte na vlastní kůži. U parfémů toto tvrzení platí doslovně. 🙂

Zdroje:

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist