Androgenní deprivace (ADT – Androgen Deprivation Therapy) je jedním ze způsobů hormonální léčby rakoviny prostaty, při kterém je potlačena tvorba androgenů v mužském těle.

Androgeny jsou hormony, které jsou nesmírně důležité pro mužský sexuální život, sexuální aktivitu a řídí vývin a udržení mužských pohlavních znaků. Nejznámějším hormonem z této skupiny je testosteron.

Je tedy pochopitelné, že muži na androgenní deprivaci často pociťují rozsáhlé sexuální problémy. Ztrácejí zájem o sexuální aktivitu, případně pociťují problémy s erektilní dysfunkcí a celkově kvalitou jejich erekce. Také mohou pociťovat jiné zdravotní a psychické problémy, které mohou být vedlejšími účinky této terapie.

Co mohou muži na androgenní deprivaci dělat?

Bohužel, protože androgenní deprivace představuje velmi silný zásah do mužské sexuality, možnosti jsou omezeny. Nejlepším řešením je vždy konzultace s lékařem. Ten vám může poradit různé způsoby, kterými se dá erektilní dysfunkce léčit, přičemž některé vám mohou pomoci i při absenci androgenů v těle. Některé z nich můžete najít ve článku o možnostech bojování proti erektilní dysfunkci.

prasky-na-erekci-anketa-banner

Velmi důležitá je také komunikace s partnerkou. Díky komunikaci můžete posílit váš vztah a najít jiné způsoby, díky kterým můžete žít intimní život i navzdory poruše erekce. Vždy uděláte dobře, pokud budete udržovat zdravý životní styl, což vám může pomoci s fyzickým, stejně tak i psychickým zdravím.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.