Kámasútra – co víte i nevíte

Co si představíte pod pojmem Kámasútra? Většina asi erotickou knihu plnou sexuálních návodů a poloh. Kamasútra je však mnohem víc a má dlouhou historii.

Historie

Kamasútra

Kamasútra

Kámasútra je starověký indický text psaný v sanskrtu, který pojednává o lásce a sexualitě. Název by se dal přeložit jako Učebnice lásky nebo Poučení o rozkoši.

Kámasútru napsal filozof a mnich Mallanága Vátsjájana někdy ve 4-6. stol. n. l. Dílo bylo určeno jako vážné poučení o sexualitě a sexuálním životě, ale nejen to. Radí také, jak na manželské soužití či vedení domácnosti.

Pro zajímavost se dozvíme například, jak velký je kladen důraz na rozdíl mezi manželstvím a láskou. Pro manželství je podle Kámasútry podstatné plození potomků, kdežto pro lásku je nejdůležitější psychické i fyzické souznění. U lásky je tedy sex důležitý pro fyzické pudy a pro spokojenost člověka.

Vátsjájana Kámasútru vytvořil na základě jiných, starších příruček o sexualitě. Ty zde také často cituje. Avšak nedochovala se z nich žádná.

Tato původní Kámasútra je psána jako učebnice, takže nečekejte žádné „žhavé“ čtení. Texty jsou psané stroze a pedantsky. Dodnes je však vzorem pro mnoho erotických a sexuálních literárních děl.

Co se v Kámasútře dočtete?

Sice se původní rukopis nedochoval zcela v pořádku a překladatelé se museli inspirovat i různými komentáři k němu, víme však, o čem byl, respektive je.

Obsah je rozdělen do 7 kapitol, které jsou rozděleny celkem do 36 částí.. Každá kapitola pojednává o něčem jiném, a to nejen v oblasti sexu, ale i vztahů a společném soužití či řízení domácnosti.

TOP produkt na podporu erekce

Seznam a obsah jednotlivých kapitol:

1. Úvod

Dočteme se o smyslu života, ale také o správném zařízení domu. Autor rozděluje ženy na jednotlivé typy a určuje, které typy mužů jsou pro ně vhodné. Také se zde věnuje tělesné čistotě a hygieně a společenskému chování.

2. Milování

V této části jsou muži a ženy rozděleni podle velikosti pohlaví. Ale především je zde popsáno milování. Předehra, jako objímání, líbání a vzdychání. Ale také je zde více než 80 sexuálních poloh. Pro spokojený a plnohodnotný sexuální život bylo totiž považováno za důležité jejich časté střídání.

3. Panny

O tom, jak si má muž získat ženu a žena muže. O dvoření, citových projevech, námluvách a sňatku.

4. Manželky

Popisuje, jak by se měla chovat správná manželka. Hovoří však také o mnohoženství.

5. Paní

Popisuje, jak svést ženu, ale také, jak si ji udržet.

Kamasútra - poloha

Kamasútra – co víte i nevíte

6. Kuběny

Jak již název napovídá, hovoří se zde o prostituci a prostitutkách.

7. Rady

V poslední kapitole najdeme různé rady, například jak může muž zvětšit svůj penis, nebo recepty na různá afrodiziaka atd.

Co se týká sexuálních poloh, jsou popisované opravdu spíše učebnicově a pokud byste si podle nich chtěli večer „zadovádět“, nemuselo by se vám to podařit. Spousta z nich jsou dosti krkolomné a málokdo by je fyzicky zvládl. Navíc jejich popis není zrovna moc vzrušující, a to i přesto, že jak texty tak obrázky popisují samotný sexuální akt i lidské tělo do nejmenších detailů. Vyobrazené polohy však můžete vyzkoušet pro posilování určitých svalů na těle. V Kámasútře se dokonce dočtete, kterých.

Kámasútra dnes

Dnešní „Kámasútry“ vychází z té původní především po té erotické a sexuální stránce. Většinou v nich najdete inspirace na různé sexuální polohy a další rady a tipy, jak si zpestřit sexuální život a dosáhnout lepšího a většího orgasmu.

I zde bývají polohy krkolomné, ale i ty snadno zvládnutelné. Rozhodně však dnešní autoři kladou větší důraz na erotično a na to, aby už samotné čtení knihy bylo pro pár vzrušující a samo o sobě vedlo k lepšímu sexuálnímu prožitku.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist