Návod pro ženy, jak se vyrovnat s partnerovou impotencí

Jak pomoci muži, když má problém s erekcí

Ženy také nejsou imunní vůči vlivům erektilní dysfunkce jejich partnera, obzvláště když jim partner neprozradí, že má problémy s erekcí a trpí v tichosti. Když se žena snaží odhalit příčinu emocionálního napětí ve vztahu, často obviňuje sebe samu a domnívá se, že její muž ji už nepovažuje za atraktivní nebo že má vztah s někým jiným.

Často to vede až k rozpadu vztahu, protože ani jedna strana neví, jak urovnat tento stav. Pravda je taková, že mužská impotence je problém, o kterém je potřeba otevřeně a upřímně mluvit se svým partnerem. Mlčení a vyhýbání se pohlavnímu styku je skutečným viníkem odpovědným za deprese a úzkost.

Jak může žena pomoci muži

Jak pomoci muži, když má problém s erekcí

Otevřené diskuse pro lepší pochopení

Pro ženy je nepochybně lepší, pokud o partnerově dysfunkci penisu vědí, než aby byly drženy v nevědomosti, kvůli strachu ze zahanbení. Ve skutečnosti otevřená komunikace o stavu může vést k rychlejšímu řešení, a dokonce i k záchraně života, pokud je erektilní dysfunkce jen symptomem některé z vážnějších nemocí, jako například:

  • Cukrovka
  • Vysoký krevní tlak
  • Vysoká hladina cholesterolu
  • Drogová závislost

Z mužského pohledu je často nemožné komunikovat o poruchách erekce s lékařem, protože je to pro ně příliš zahanbující a obírá je to o důstojnost. S pomocí ženy je mnohem pravděpodobnější, že muž navštíví lékaře a nechá si důkladněji zkontrolovat vážnost stavu.

Muž se často cítí příliš trapně, kdyby řekl partnerce pravdu, protože se obává sexuální kritiky, či výsměchu. Je však pravděpodobnější, že žena muže podpoří v době krize a uzná, že podobné problémy jsou docela běžné. Pokud však tyto problémy v ložnici nejsou předmětem diskuse, začnou se později nabalovat do větších problémů a postupem času se stávají i předmětem hádek.

Během chtěného, ale odpíraného pohlavního styku ze strany muže se myslí ženy žene řada otázek. Většinou jsou negativní a téma erektilní dysfunkce málokdy přijde na mysl. Pár má šanci najít řešení, pokud je muž bez nátlaku povzbuzený, aby si přiznal problém. Nejvhodnější je, když muž spolu se ženou hledají řešení impotence a ne když se sama žena snaží přijít na to, co se stalo se vztahem, zatímco muž je postupně stále více zdeprimovaný z toho, že nemůže uspokojit svou partnerku.

Léčba a léky na impotenci

Nejrychlejším způsobem, jak napravit sexuální život partnerů, je pomocí léků na erekci, ačkoliv ty jsou drahým „špásem“ a neléčí zdravotní problémy, které způsobují erektilní dysfunkci. Více světla může vnést do problému i konzultace páru se sexuologem, který pomůže odhalit příčiny problému. Například, muž může ve vztahu trpět:

  • Depresemi
  • Stresem
  • Úzkostí
  • Stresem z výkonu

V každém uvedeném případě poskytnou léky na impotenci jen dočasné řešení. Konzultace se specialistou pomůže zmírnit problémy ve vztahu a otevřít upřímnou komunikaci. Muž se může cítit neschopně, že neuspokojí potřeby své partnerky, zejména pokud je kladen velký důraz na jeho výkon. Může být také vystresovaný z práce a nedokáže přemýšlet nad pohlavním stykem, i když má náladu.

prasky-na-erekci-anketa-banner

To ale nenaznačuje, že ženy jsou pouhými pozorovateli trápení jejich partnerů. Diskuse se specialistou umožní ženě pochopit, co se přesně žene myslí jejího partnera, a podle toho se přizpůsobit. Ženy si obvykle umí osvojit tyto typy emocí, a to i bez odborné zkušenosti. Také si často myslí, že jsou odsouzeny k akceptování faktu, že nejsou tím, co jejich partner chtěl v sexuálním životě. Při sexuální terapii však pochopí, že to často není pravým problémem a že toto nedorozumění lze snadno vyřešit povídáním si s jejich partnery.

Zkoušejte více, ale ne násilím

Některé ženy mají opačnou reakci a straní se pohlavního styku, neboť muž zdánlivě nemá zájem. Tento postoj může vtáhnout muže hlouběji do jakési spirály deprese, protože si myslí, že selhal jako milenec. Ačkoliv je to od ženy zcela přirozená reakce, může dojít ke krajním důsledkům, pokud se tyto problémy nezačnou řešit včas.

Některé páry usuzují, že problémem je nedostatek romantiky v ložnici. Prostým řešením by bylo usilovně se snažit a hledat spontánněji cesty k pohlavnímu styku. Toto však neodstraní problémy způsobující erektilní dysfunkci a spíše to vede k frustraci. Žena by se neměla cítit zahanbená nebo neschopná, protože její partner nedokáže dosáhnout erekce. Místo toho by se měla upřímně snažit zjistit příčinu problému, který způsobuje partnerovy problémy s erekcí, a společně s ním podniknout kroky k jejich odstranění. Neexistuje tedy jednoduchá odpověď na tento problém a jen ti, kteří vyzkoušejí více možností, najdou vhodné řešení.

Jestli vás zaujalo tohle téma, tak si pročtete taky navazující článek s názvem: KROK ZA KROKEM: Léčba impotence společně jako pár

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist