Krok za krokem: Léčba erektilní dysfunkce společně jako pár

Erektilní dysfunkce ve vztahu

Pokud jste partnerkou muže, který trpí impotencí (erektilní dysfunkcí resp. poruchami erekce), váš hlavní úkol, který je tak nenahraditelný, spočívá v ujištění, že váš sexuální vztah zůstává zdravý a uspokojující. Klíčem k úspěchu udržet si vzájemně uspokojivý sexuální vztah je komunikace. Impotence nakonec ovlivňuje oba partnery, takže se jako problém musí řešit společně.

Bez oboustranného pochopení impotence a jejích účinků, ať už fyzické nebo psychické podstaty, může trpět i ten nejzdravější vztah. Nejlepším způsobem, jak dosáhnout pochopení vlivu impotence, je vzájemná komunikace. Obviňování, výčitky, nedostatek sebeúcty, úzkost a neochota komunikovat jsou běžnými problémy u několika párů, které hledají vztahové poradenství jako poslední východisko.

Problémy ve vztahu kvůli erekci

Utajované problémy s erekci jsou důvodem častých hádek

Předstírání, že problémy s erekcí nejsou váš problém a doufat, že samy zmizí, skutečně nefunguje. Čím více dovolíte problému aby přetrvával, tím větší je pravděpodobnost, že napáchá škody ve vašem vztahu. Je důležité vědět, že téměř v každém případě se dá impotence úspěšně léčit.

Plánování léčby erektilní dysfunkce (impotence)

Nechci, abyste brali plánování vaší strategie léčby impotence jako přípravu na válku. Příprava na léčbu je, jednoduše, zaujetí racionálního přístupu a přibližování se krok za krokem směrem ke konečnému cíli, tj. obnovení vzájemně uspokojivého intimního sexuálního vztahu.

Krok 1 : Někdy se to lehce říká než koná, ale nejlepší je začít hned na začátku.

Dobrým výchozím bodem je přiznání samotného problému. Opětovné ujištění, podpora a povzbuzení jsou často vše, co každý z vás potřebuje pro návrat na cestu ke zdravému a naplňujícímu vztahu. Sdílení pocitů o aktuálním dění vám pomůže pochopit a řešit jakékoliv negativní emoce, které v sobě dusíte.

Jak řekla Dorothy Magnussen (účastnice workshopu Sex a zdraví organizovaného Burnett centrem pro sexuální zdraví):

Byla jsem přesvědčená, že můj muž má jiný poměr. Každý jednou, když náš problém v sexuálním životě vyšel na povrch, se uzavřel a byl mrzutý. Náš vztah byl „na cáry“, dokud jsem nezjistila, že má impotenci, jen nevěděl, jak mi to má říct.

Krok 2 : Po tom, co uznáte, že problém existuje, je dalším krokem dozvědět se co nejvíce o druzích dostupné léčby a následně probrat druh léčby, který by vám nejlépe pasoval.

Vyhrazení si času na přečtení všeho, co je potřeba vědět o impotenci, různé dostupné druhy léčby, fyzické a psychogenní příčiny impotence a množství dalších informací, rad a návodů. (Právě k tomuto účelu je primárně určen můj portál tadalafil.cz)

Krok 3 : Další krok je návštěva lékaře a kompletní lékařská prohlídka.

Konzultace a vyšetření lékařem může pomoci odhalit primární onemocnění, které může přispívat k impotenci. Zároveň léky na impotenci jsou jen na lékařský předpis a vyžadují odbornou radu a názor lékaře před jejich užíváním.

TIP: Pro více informací o lékařských postupech doktorů při diagnostikování impotence vám doporučujeme přečíst si článek Jak se diagnostikuje impotence?

Při konzultaci s lékařem se můžete rozhodnout pro konkrétní typ doporučené léčby, nebo se promluvit o dalším kroku v léčbě impotence. Mějte však na paměti, že ne všechny léky na impotenci a způsoby léčby impotence účinkují u každého. Možná budete muset vyzkoušet různé druhy léčby erektilní dysfunkce, dokud nenajdete tu, která vám zabere.

TOP produkt na podporu erekce

Krok 4 : Erektilní dysfunkci často doprovázejí pocity pochybností či pocit nedostatku mužnosti. Tyto negativní pocity se mohou tím více zhoršovat, čím déle zůstává problém nevyřešený.

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek Psychologie impotence pro více detailů o tom, co se děje ve vztahu, v případě, že muž má impotenci.

Když jste už připraveni na obnovení sexuálního vztahu, je důležité „nastavit kulisy“ – vytvořit intimní, lichotivé a romantické prostředí. Udělejte cokoliv, co působí přirozeně, je to skvělá příležitost na sdílení myšlenek o tom, co vám dělá dobře, co je pro vás relax a co je pro vás zároveň sexy. Zvolte především vhodný čas, např. když jsou děti zachumlané v posteli a spí, když neočekáváte návštěvu příbuzných nebo když nemáte časné ranní setkání se šéfem.

Krok 5 : Počítejte s tím, že vám to možná nevyjde napoprvé. Obvykle je první fáze navrhované léčby založena na lécích, jako je Viagra®Cialis® nebo Levitra®. Nicméně, tyto léky na erekci nezabírají každému. Budete si muset upravit dávku nebo počkat trochu déle, dokud lék nezabere.

Problémy s erekci

Nedovolte, aby problémy s erekcí zničili jinak zdravý partnerský vztah

Tabletky na potenci účinkují nejlépe bez konzumace jídla a alkoholu, takže pokud si plánujete připravit intimní večeři se svíčkami pro dva, večeřte dříve, abyste tak svému tělu dopřáli co nejvíce času na zpracování přípravku.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete užívat léky na erekci, případně vám vůbec nezabírají, doktor vám může doporučit vakuovou pumpu. Bude to chtít nějaký čas, dokud se ji nenaučíte správně používat, takže se pokuste být trpěliví.

Nebuďte znechucení, pokud budete na začátku neúspěšní. Uspokojující výsledky jsou jen málokdy okamžité. Nebojte se experimentovat, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Potřebujete čas na znovuobjevení intimity, lásky a především humoru.

Bude velmi užitečné, pokud budete mít na paměti staré dobré rčení: „Pokud se ti to napoprvé nepodaří, vyzkoušej to znovu!”

Pokud vás zaujalo téma impotence a ženy, přečtěte si článek Návod pro ženy, jak se vyrovnat s impotencí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist