Jak pomáhá noční erekce při diagnostice impotence?

Noční erekce jsou normální biologický úkaz, který během svého života zažije téměř každý muž. Jejich výskyt je zcela normální. V případě, že se s nimi na vlastním těle nesetkáváte, může to znamenat, že něco není v pořádku.

Co je to noční erekce

Noční erekce je přesně to, kvůli čemuž se muži často probouzejí se známou ranní erekcí. Nejsou však nijak spojeny se sexuální stimulací a nijak se sexuální aktivitou nesouvisí.

Noční erekce a impotence

Kdy a proč nastává noční erekce?

Muž může během jedné noci mít 3 až 5 nočních erekcí, přičemž každá z nich může trvat až 30 minut. Pokud se během této doby vzbudíte, setkáte se právě s tím, co nazýváme ranní erekce.

Proč však erekce během spánku vznikají a zanikají? Souvisí to s fázemi, které se během spánku přirozeně střídají. Jde o 2 hlavní fáze spánku:

  • REM spánek – Zkratka REM pochází z anglického rapid eye movement. Jde tedy o spánek, během kterého se člověku rapidně hýbou oči. Tento spánek je navíc charakteristický i tím, že během něj míváme sny.
  • NREM spánek – Jde o non rapid eye movement fázi spánku, během níž jsou oči v klidu.

Spánek začíná NREM spánkem a po něm následuje REM spánek. Tyto dvě fáze se i dále střídají, dokud se neprobudíte.

Kdy nastává noční erekce

Noční erekce nastává během REM spánku. Během této fáze spánku jsou svaly nejvíce uvolněny, ale zároveň se uvolňuje menší množství některých neurotransmiterů, mezi které patří například noradrenalin.

Ten je mimo jiné zodpovědný za zabraňování toho, aby erekce nastávaly v nesprávnou dobu. Noradrenalin zastavuje tok krve do penisu a tím zajišťuje, aby erekce nenastala, když nemá.

Když se během REM fáze spánku jeho produkce sníží, tak do penisu může proudit více krve. Kvůli tomu je umožněna tvorba nočních erekcí.

TOP produkt na podporu erekce

Jak to souvisí s impotencí?

Noční erekce mohou pomoci při diagnóze impotence, respektive jejím typu. Pokud pociťuje muž problémy s erekcí během sexuálního styku, ale zároveň během spánku zažívá noční erekce, je vysoce pravděpodobné, že jeho problémy s erekcí jsou psychického původu.

Noční erekce totiž dokazují to, že proudění krve do penisu není nijak omezeno a lze předpokládat, že na vině bude nějaký jiný faktor.

Více o této problematice zjistíte ve článku Test noční erekce, ve kterém se dozvíte i to, jak si můžete noční erekce svépomocí „otestovat“. Výsledky testu jsou však pouze orientační. Pokud pociťujete jakékoliv problémy s kvalitou erekce, obraťte se na svého lékaře.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist