Příčiny předčasné ejakulace

Příčiny předčasné ejakulace nebyly dodnes natolik prozkoumány, abychom byli schopni jednoduše a jednoznačně určit, co jednotlivé případy yéto sexuální poruchy způsobuje. Všechny faktory, které ovlivňují proces ejakulace, a tedy i předčasnou ejakulaci, je možné rozdělit do těchto skupin:

  • Psychogenní příčiny předčasné ejakulace
  • Fyziologické příčiny předčasné ejakulace
  • Nedostatek sexuálních zkušenostíanízká sexuální aktivita

Tyto skupiny příčin jsou stále relativně obsáhlé a lze je vnitřně rozčlenit. Všechny informace o příčinách předčasné ejakulace naleznete v tomto článku. Nejdříve vám však doporučuji přečíst si můj článek obsahující základní informace o předčasné ejakulaci.

Příčiny předčasné ejakulace

Příčiny předčasné ejakulace

Také je důležité podotknout, že příčiny jednotlivých případů předčasné ejakulace se mohou lišit v závislosti na tom, zda jde o vrozenou nebo získanou předčasnou ejakulaci. Přečtěte si více o typech předčasné ejakulace.

Psychogenní příčiny předčasné ejakulace

Velká část případů předčasné ejakulace je způsobena psychikou muže. Sexualita je nesmírně složitá záležitost a muž ani sám neví, co jeho problémy s příliš časným orgasmem způsobuje. Pokud máte stálou sexuální partnerku, je velmi důležité s ní vést otevřenou diskusi o vašem problému. Pokud totiž budete vaše problémy ,,držet v sobě “, je velmi nepravděpodobné, že se vám je podaří odstranit.

Strach z příliš brzkého orgasmu

Velmi častým důvodem vzniku předčasné ejakulace je to, že se muž obává, že svou partnerku neuspokojí. Při samotném pohlavním styku na to stále myslí a bojí se, že vyvrcholí příliš brzy. V důsledku toho ztrácí schopnost oddálit ejakulaci a stane se přesně to, čeho se nejvíce obává – předčasně vyvrcholí a partnerka zůstává neuspokojená.

Po takové zkušenosti muž ztrácí své sebevědomí a jeho obavy z předčasné ejakulace se ještě více prohlubují. Tímto způsobem se muž může dostat do ,,začarovaného kruhu”, ze kterého se nesmírně těžko vychází.

Předčasná ejakulace je úzce spojena se psychikou muže

Předčasná ejakulace je úzce spojena se psychikou muže

Jak však takový problém řešit? Jak jsem již psal, přípravky na oddálení ejakulace vám v tomto případě pomohou pouze krátkodobě. Pro odstranění předčasné ejakulace je důležité najít a odstranit její skutečnou příčinu.

Řešením psychických problémů je většinou mluvení. Možná to zní příliš ,,obyčejně”, ale je to skutečně tak. Promluvte si se svou partnerkou, nebo vyhledejte pomoc odborníka a proberte vaše problémy s ním. Nesmírně důležitá je podpora ze strany vaší partnerky. S ní budou šance na odstranění vašich problémů mnohem vyšší, než bez ní. Buďte otevření a vše s ní prodiskutujte.

Psychické problémy a předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace může být způsobena i různými psychickými problémy, které nemusí přímo souviset s pohlavním stykem. Pokud muž trpí úzkostí, depresí nebo zažívá pocity viny, utrpět může i jeho sexuální život.

Právě kvůli pocitům viny jsou časté případy, ve kterých má muž problémy s předčasnou ejakulací, například při podvádění své dlouhodobé partnerky. Tyto případy je možné zařadit do skupiny situační předčasné ejakulace, o které si můžete více přečíst ve článku o typech předčasné ejakulace.

Předčasná ejakulace může být způsobena i minulými sexuálními zkušenostmi. Příkladem může být velmi přísná sexuální výchova ze strany rodičů či učitelů a různé pomýlené představy o pohlavním styku. Traumatické zkušenosti se sexem mohou také změnit to, jak ho muž vnímá, a způsobovat příliš brzkou ejakulaci.

Predčasná ejakulace test

Fyziologické příčiny předčasné ejakulace

Předčasná ejakulace může být způsobena i různými fyziologickými příčinami. Fyziologie je věda studující funkce organismů, orgánů a orgánových soustav. Fyziologické příčiny předčasné ejakulace tedy souvisí s funkcemi jednotlivých částí lidského těla, které nějakým způsobem ovlivňují sexualitu či samotný proces vyvrcholení a ejakulace.

Lidské tělo je komplikované a proces vyvrcholení je ovlivňován mnoha procesy, které v něm probíhají. Mezi fyziologické příčiny předčasné ejakulace se zařazují například tyto:

  • Krátká uzdička. Uzdička je proužek kůže, který spojuje žalud s předkožkou. V případě, že je příliš krátká, může být při erekci příliš napnutá a citlivá. Jde o nejcitlivější místo na celém penisu. Tento problém lze řešit operativně.
  • Hormonální vylučování. Určitě víte, že sexualita úzce souvisí s hormony. Pokud je jejich vylučování narušeno, mohou se dostavit problémy s předčasnou ejakulací, a také i mnohé jiné sexuální poruchy. Příkladem je například štítná žláza, jejíž poruchy mohou předčasnou ejakulaci způsobit.
  • Onemocnění prostaty.
  • Zdravotní problémy jako cukrovka, roztroušená skleróza či dlouhodobě zvýšený krevní tlak.
  • Nadměrná konzumace alkoholu či užívání drog.
  • Vedlejší účinky různých léčiv.

V případě, že váš případ předčasné ejakulace je způsoben některou z jejích možných fyziologických příčin, nepomůže vám nic jiného, než návštěva lékaře a konzultace s ním.

U fyziologických příčin je většinou předčasná ejakulace způsobována problémy s částí lidského těla. Odstranění tohoto problému vám s velkou pravděpodobností pomůže odstranit problémy s předčasnou ejakulací.

Nedostatek sexuálních zkušeností a nízká sexuální aktivita

Předčasná ejakulace může být způsobena i nedostatkem sexuálních zkušeností či celkově nízkou sexuální aktivitou. Nedostatek sexuálních zkušeností je příčinou toho, že první sex většiny mužů je doprovázen právě relativně brzkým vyvrcholením. Tyto problémy by bylo možné zařadit mezi psychogenní příčiny předčasné ejakulace, ale rozhodl jsem se je uvést samostatně.

TIP: Mezi nejpopulárnější volně prodejné pilulky na předčasnou ejakulaci patří tabletky Zerex Extralong a eJoy

Dobrou zprávou je, že pokud jste měli pouze malý počet pohlavních styků a vyvrcholili jste příliš brzy, je dost velká šance, že vaše problémy časem pominou. Většina mužů se s přibývajícími sexuálními zkušenostmi učí ovládat svou ejakulaci a získává schopnost ji cíleně oddálit.

Podobné to je i s nízkou sexuální aktivitou. Pokud je muž sexuálně ,,nevybouřený”, každý pohlavní styk je pro něj natolik vzrušující, že nedokáže svou ejakulaci ovládat a oddálit. Také je možné říci, že po zvýšení sexuální aktivity ve většině případů problémy s předčasnou ejakulací ustoupí.

Proč je důležité poznat příčinu předčasné ejakulace

Poznání skutečné příčiny daného případu předčasné ejakulace je velmi důležité. Mnohé z přípravků na předčasnou ejakulaci jsou určeny ke zmírnění či úplné odstranění hlavního příznaku – neschopnosti oddálit orgasmus a příliš brzkého vyvrcholení. Krémy a kondomy určeny ke snížení citlivosti penisu dokáží pomoci při jednotlivých pohlavních stycích. Abyste se k nim však už nemuseli vracet, je třeba odhalit a odstranit to, co vaše sexuální problémy skutečně způsobuje.

Pokud je vaše předčasná ejakulace způsobena psychickými problémy, můžete neustále utrácet peníze na léky či gely, ale vaše problémy se budou neustále vracet. Když se vám podaří odstranit psychogenní či fyziologické příčiny předčasné ejakulace, možná už nikdy nebudete muset vyhledávat žádné přípravky. Pouze tak si budete moci užívat ničím nerušený sexuální život s vaší partnerkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist