Provexin A100HF recenze – přípravek proti vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je mezi muži velmi častým problémem. Stejně jako poruchy erekce, i vypadávání vlasů trápí muže v pokročilém, ale i mladém věku. Možnosti léčby jsou pro většinu mužů omezené, ale existují různé přípravky (Provexin A100HF) a postupy, které vám mohou pomoci zastavit úbytek vlasů či dokonce obnovit jejich ztracenou hustotu.

Na trhu existuje množství přípravků na podporu růstů vlasů. Každý z nich obsahuje směs látek, které mají svým působením zastavit vznik pleše, zabránit vypadávání vlasů a podpořit jejich růst.

V této recenzi se na jeden z takových přípravků podívám, přiblížím vám, jak funguje a pokusím se vám poradit, zda vám opravdu pomůže nebo ne.

Provexin A100HF

Provexin A100HF je přípravek od společnosti Nordic Health proti vypadávání vlasů způsobenému onemocněním s názvem androgenní alopecie. Jde o gel, který se aplikuje na pokožku hlavy, konkrétně na části postižené vypadáváním vlasů.

PROVEXIN A100HF přípravek proti vypadávání vlasů způsobenému nemocí s názvem – androgenní alopecie.

PROVEXIN A100HF přípravek proti vypadávání vlasů způsobenému nemocí s názvem – androgenní alopecie.

Jedná se o novinku na českém trhu, proto mnoho lidí v ČR s ním zatím nemá velké zkušenosti, ale v severských zemích má tisíce zákazníků. Právě proto jsem se rozhodl napsat tuto recenzi. Chci totiž, abyste měli všechny informace potřebné k tomu, abyste se mohli rozhodnout, zda je Provexin A100HF pro vás tím správným řešením.

Androgenní alopecie – Co to vlastně je?

Jak jsem již zmínil, Provexin A100HF není přípravek určený k léčbě jakéhokoliv typu vypadávání vlasů. Jde o přípravek proti vypadávání vlasů způsobenému jednou konkrétní nemocí – androgenní alopecií.

Alopecie je autoimunitní nemoc způsobující vypadávání vlasů. Může být způsobena hned několika příčinami. Mezi nejčastější z nich patří:

  • genetika (dědičné příčiny),
  • nadměrný stres,
  • nesprávné stravování.

Pojmem androgenní alopecie se označuje typické mužské plešatění, při kterém dochází k úbytku vlasů, respektive k jejich ztenčování až do stádia, kdy jsou prakticky zcela průsvitné. Toto onemocnění je považováno za dědičné. 95 procent mužů ztrácí vlasy právě kvůli androgenní alopecii, tedy jejich ztráta vlasů je dědičná.

Androgenní alopecie se nejčastěji projevuje řídnutím vlasů ve specifických vzorech. Jako první většinou postihuje přední a horní část hlavy a vytváří ve vlasech vzor, který je nám všem velmi dobře známý.

Navzdory tomu, že androgenní alopecie postihuje nejčastěji muže, je velmi rozšířená i mezi ženami. Právě proto je Provexin A100HF určen pro muže i pro ženy. U žen se však toto onemocnění často neprojevuje zmíněnými typickými vzory, ale celkovým řídnutím vlasů na celé ploše pokožky hlavy.

Video

Složení přípravku Provexin A100HF

Provexin A100HF je vyráběn ve Švédsku a má patentované složení. Obsahuje celkem 21 různých látek, ale ne všechny z nich mají přímý vliv na kvalitu a zdraví vlasů. Věnovat se budu hlavně účinným látkám. Kompletní složení si můžete prohlédnout na stránce výrobce.

Provexin A100HF obsahuje tyto účinné látky:

  • 1,5-pentandiol
  • Extrakt z pylu A100
  • Vitamín E
  • Zinek
  • Biotin

1,5-pentandiol

1,5-pentandiol je látka, která je mimo jiné používána v různých kosmetických a dermatologických přípravcích. Napomáhá pokožce zadržovat vlhkost a má anti-mikrobiální účinky.

Zvlhčuje pokožku hlavy a zároveň pomáhá odstraňovat různé látky, kterými může být pokožka zanesená. Díky tomu se k vlasovým folikulům dostanou všechny užitečné látky, které jsou potřebné k tomu, aby vlasy rostly a byly zdravé.

Extrakt z pylu A100

Pylový extrakt A100 je patentovaný extrakt, který má příznivě působit na růst vlasů. Pyl z různých rostlin je relativně známou a běžnou součástí přípravků na podporu zdraví vlasů a zabraňování jejich vypadávání.

Podle několika zdrojů je extrakt z pylu do vlasových přípravků přidáván hlavně kvůli obsahu aminokyseliny s názvem L-cystein. Tato aminokyselina příznivě působí na zdraví vlasů a podle výsledků několika studií může zabránit vypadávání vlasů nebo dokonce zvrátit průběh alopecie.

Každé balení obsahuje dva dávkovače o objemu 15 ml

Každé balení obsahuje dva dávkovače o objemu 15 ml

Vitamín E

Vitamín E je účinný antioxidant, který v organismu pomáhá opravovat poškozené tkáně. Je velmi často spojován se zdravím vlasů, protože příznivě působí na poškozené vlasové folikuly a pomáhá je dostat zpět do zdravého stavu. Díky tomu jsou folikuly schopny produkovat zdravé vlasy.

Kromě toho pomáhá vitamín E chránit vlasy i vlasové folikuly před dalším poškozením.

Zinek

Zinek je minerál, který je obecně prospěšný pro vlasy a jejich zdraví. Právě nedostatek zinku je často považován za příčinu řídnutí vlasů a jejich vypadávání.

Zinek je v těle důležitý pro správný průběh několika procesů, včetně rozmnožování buněk, udržování hormonální rovnováhy, tvorby bílkovin a vstřebávání dalších minerálů a vitamínů. Všechny tyto procesy jsou pro vlasy, jejich zdraví a jejich růst velmi důležité.

Při dodávání zinku do těla si však musíte dávat pozor. Nedostatek zinku může způsobovat vypadávání a řídnutí vlasů. Nicméně, podobný dopad na vlasy může mít i nadbytek tohoto minerálu. Proto je důležité, abyste to se zinkem nepřeháněli a dodržovali množství stanovené výrobcem.

Biotin

Biotin je jeden z vitamínů skupiny B. Označuje se i názvy jako vitamín B7, vitamín H nebo R faktor. Biotin příznivě působí na keratin, který je vlastně základní stavební složkou vlasů, chlupů a nehtů.

Nedostatek biotinu může být jednou z příčin vypadávajících vlasů, ale tento stav je velmi vzácný. Většina lidí přijímá dostatek tohoto vitamínu ze stravy. I navzdory tomu je však pozitivní vliv užívání či aplikace biotinu na kvalitu a množství vlasů zdokumentováno několika studiemi.

Jak používat Provexin A100HF

Výrobce na své stránce uvádí, že Provexin A100HF by měl být aplikován 2-krát denně na zdravou a neporaněnou pokožku hlavy, konkrétně na části hlavy s řídkými a vypadávajícími vlasy. Následně by neměl být opláchnutý ani smytý. Po uschnutí není gel na pokožce hlavy viditelný.

Jak používat Provexin A100HF

Jak používat Provexin A100HF

Podle výrobce je přípravek nutné používat alespoň 6 měsíců, ale výsledky se v některých případech mohou dostavit i později.

Závěr – Pomůže vám Provexin A100HF?

Provexin A100HF je nový přípravek na podporu růstu vlasů a zabránění jejich vypadávání. Jeho výsledky jsou potvrzeny pozitivními zkušenostmi spokojených zákazníků v severských zemích.

Provexin opravdu obsahuje mnohé látky s prokázaným pozitivním vlivem na vlasy a jejich růst, díky čemuž by mohl být schopen zabránit vypadávání vlasů a obnovit jejich zdravý růst. Každopádně by však Provexin A100HF měl, díky v něm obsaženým látkám, příznivě působit na zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Zdroje:

3.8/5 - (10 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist