Arginin – nápomocný při poruchách erekce

Může být arginin řešením při léčbě impotence?

Arginin je aminokyselina, kterou si vytváří tělo. Plní důležitou funkci při hojení ran, funkci imunitního systému a při uvolňování hormonů. U většiny lidí vytváří tělo veškerý potřebný arginin, aby fungovalo tak jak má. Nicméně mohou nastat situace, kdy může být prospěšné užívat ho jako doplněk.

Arginín vzorec

Arginín

Jak může arginin pomoci při erektilní dysfunkci?

Jedna z oblastí, kde se arginin jako doplněk stravy jeví velmi nápomocný, je léčba mužské impotence, resp. erektilní dysfunkce (ED). Erektilní dysfunkce je běžným problémem nejen u stárnoucích mužů. Má široké spektrum příčin, včetně onemocnění, vedlejších účinků z léků a psychogenních příčin, jako jsou stres a deprese. Není nic neobvyklého, že muž nad 40 let má občas problémy s erekcí, ale opakující se problémy si mohou vyžádat léčbu.

POZNÁMKA: Riziko postižení erektilní dysfunkcí stoupá s věkem, je to ale většinou způsobeno zvyšujícím se výskytem nemocí, jako jsou např.: vysoký krevní tlak, cukrovka, různá srdeční onemocnění atd. Tyto nemoci a množství léků předepsaných na jejich léčbu může způsobit problémy s erekcí. Stárnutí jako takové nezpůsobuje impotenci. Přečtěte si ostatní mýty o ED.

Oxid dusnatý je důležitou složkou při dosahování a udržení erekce. Napomáhá k rozšiřování cév v penisu, čímž umožňuje dosáhnout vyšší průtok krve a lepší erekci. Pro erekci jsou nutné jeho vyšší hladiny než je běžné. Léky jako Viagra blokují enzym PDE5 (enzym fosfodiesterázy a typu 5), který snižuje hodnoty oxidu dusnatého v těle. Arginin pomáhá tvorbě oxidu dusnatého.

Co ukázaly studie o argininu?

Dosud bylo provedeno jen pár studií o účincích argininu při léčbě erektilní dysfunkce. Jedna konkrétní studie se týkala 50 mužů s poruchami erekce, kterým podávalo buď 5 gramů argininu nebo placebo, a to po dobu šesti týdnů. Na konci studie pozorovalo zlepšení sexuální funkce více mužů ze skupiny užívající arginin než z placebo skupiny.

Další studie ukázaly, že arginin může být účinnou krátkodobou léčbou pro některé muže, ale i to, že nemusí mít dlouhotrvající účinek při léčbě impotence. Výzkum naznačil, že tělo se může časem jednoduše přizpůsobit vyšším hladinám oxidu dusnatého, a sníží tak schopnost dosáhnout erekce na základě těchto vyšších hladin.

Některé studie prokázaly, že kombinace argininu s jinými látkami může mít ještě větší potenciál v léčbě ED. Yohimbine, lék vyrobený z bylinky yohimbe, může pomoci při sexuální dysfunkci, pokud je užíván 1-2 hodiny před pohlavním stykem, spolu s argininem. Avšak musí se užívat pouze pod dohledem lékaře, protože lék má možné vedlejší účinky. Arginin zkombinovaný s extraktem z borovicové kůry se také ukázal jako potenciální v léčbě ED.

Tri-complex Tribulus

Produkt s obsahem 3-kombinace: MACA-Arginín-Tribulus terrestris

Arginin je obsažen ve většině výživových doplňků na podporu erekce, jako např. Zerex, Erexan, Clavin a jiných.

Stojí arginin za pokus?

Ačkoliv jsou názory na arginin smíšené, je to obecně bezpečný doplněk pro jinak zdravé muže. Pravděpodobně neexistuje riziko užívání doplňku s obsahem argininu jako přírodní léčby ke zvýšení sexuální funkce ještě předtím než sáhnete k “agresivnější” léčbě.

Pokud trpíte poruchami erekce, je důležité konzultovat váš zdravotní stav se svým lékařem ještě předtím, než začnete jakýkoliv plán léčby. Jiné zdravotní problémy jsou také často podstatnou příčinou erektilní dysfunkce a léčba základního onemocnění často zmírní i příznaky impotence.

Existuje však mnoho alternativních terapií, jako arginin, které poskytují slibnou podporu při léčbě symptomů ED, aniž byste využili farmakoterapii.

Obr. zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Arginine.png

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist