Mohu léčit impotenci změnou životního stylu?

Správný životní styl je nesmírně důležitý nejen pro kvalitu erekce, ale i pro celkové zdraví muže. Pokud si muž chce udržet kvalitní erekci během celého života, zdravý životní styl mu v tom může značně pomoci. Pomoci však může i mužům, kteří již trpí impotencí a chtějí ji vyléčit.

Proč vzniká impotence

Pro kvalitní erekci je důležitých několik faktorů, ale tím nejdůležitějším je tok krve do penisu.A by mohla nastat erekce, musí být penis schopen naplnit se krví. Také, aby erekce vydržela dostatečně dlouhou dobu, musí být náš organismus schopen krev v penisu na požadovaný čas udržet.

Pro to, aby mohla krev správně proudit do penisu, musí být splněny tyto předpoklady:

  • Cévy vedoucí do penisu musí být schopny přepravit dostatečné množství krve.
  • Hladké svalstvo u penisu se musí uvolnit, aby krev mohla přejít do penisu.
  • Nervová soustava musí být schopna přenášet nervové vzruchy mezi penisem a mozkem.

Pokud je tok krve do penisu nějakým způsobem narušen, muž pravděpodobně bude pociťovat problémy s erekcí. To může být způsobeno právě porušením fungování cév, hladkého svalstva, nervové soustavy, ale i různými dalšími faktory.

Cvičení

Aktivní životní styl, dostatek pohybu a cvičení pomáhá udržovat tělo ve špičkové kondici, což se vztahuje i na kvalitu erekce. Cvičení příznivě ovlivňuje tok krve v organismu, a tedy i do penisu.

Výzkum ukázal, že muži, kteří jsou fyzicky aktivní, mají nižší šanci vzniku problémů s erekcí. Mnoho mužů také zaznamenalo zlepšení kvality erekce poté, co začali pravidelně cvičit a aktivně žít.

Musíte však myslet i na to, že cvičení může být v určitých případech škodlivé. Příkladem je například cyklistika, která může v některých případech negativně působit na kvalitu erekce a mužské sexuální zdraví.

Zdravá strava a obezita

S kvalitou erekce velmi úzce souvisí i konzumovaná strava. Obezita může poškodit cévy a tím i tok krve do penisu. Muži s obezitou mají zpravidla více problémů s erekcí. Jejich problémy také často s následným úbytkem tělesné hmotnosti ustupují. Proto by se muži měli snažit konzumovat zdravou stravu a obezitě či nadváze se tak vyhnout.

Strava by také měla být pestrá, obsahovat ovoce, zeleninu, ořechy a další zdroje zdraví prospěšných látek.

Zdravá strava a její vliv na sexuální zdraví

Zdravá a pestrá strava je pro sexuální zdraví velmi významná

Kouření

Kouření je nezdravé hned z několika důvodů. Podle více vědeckých výzkumů mají kuřáci erektilní dysfunkci častěji než nekuřáci. Výsledky také naznačují, že problémy s erekcí bývají častější tím, čím více cigaret muž vykouří. Když muži s kouřením přestanou, kvalita jejich erekce se často časem zlepší. Pokud v současnosti kouříte, rozhodně byste si měli přečíst článek o kouření a jeho vliv na erekci.

Krevní cukr a cukrovka

Impotence je mezi muži s cukrovkou velmi častá. Vysoká hladina cukru v krvi může poškodit cévy, nervy, ale i erektilní tkáň v penisu. Cukrovka může ovlivnit kvalitu erekce hned několika způsoby. Přečtěte si více o vlivu cukrovky na impotenci a kvalitu erekce.

Krevní tlak

Vysoký krevní tlak patří také mezi časté příčiny vzniku poruch erekce. Tento zdravotní stav může ovlivňovat tok krve do penisu.

Také byste si však měli dát pozor na léky na snižování krevního tlaku. Některé z nich totiž mají vedlejší účinky ovlivňující sexualitu a mohou také způsobit impotenci. Pokud se vám to náhodou stane, poraďte se s lékařem a najděte vhodné alternativní léčivo.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Psychické problémy

Většina tohoto článku se věnuje fyzickému zdraví, ale je potřeba myslet i na psychiku. Psychické problémy, jako deprese či úzkost, jsou pro sexuální zdraví nesmírně škodlivé.

Vztah mezi psychickými potížemi a erektilní dysfunkcí může být oboustranný. Poruchy erekce mohou být způsobeny například depresí, ale zároveň mohou depresi způsobovat.

Pomoc odborníka

Při jakékoliv změně životního stylu uděláte nejlépe, když se poradíte s lékařem. I když se některé změny mohou zdát bezpečné, ve skutečnosti to tak nemusí být. Proto je vždy dobré vyhledat odbornou pomoc.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist