15 mýtů o erektilní dysfunkci – 1.část

O erektilní dysfunkci a její příčinách koluje množství mýtů. Je to způsobeno zejména tím, že i v 21. století je téma poruchy erekce stále dost tabuizována a samotní muži o ní neradi mluví. Porucha erekce je běžná sexuální porucha, která podle statistik postihuje mnoho mužů. V tomto článku Vám uvedeme fakta, které tyto mýty vyvrátí.

Erektilni dysfunkce - myty

Co o erektilní dysfunkci je pravda, a co ne?

Mýtus č.1: Erektilní dysfunkce / impotence je především psychická porucha

Ve společnosti převládá mýtus, že zdrojem erektilní dysfunkce jsou zejména psychické problémy. To ale není pravda. Psychogenní původ erektilní dysfunkce tvoří cca 10%, cca 70% je organického původu a zbývajících 20% případů mě smíšenou etiologii.

Mýtus č.2: Impotence postihuje pouze lidí ve vyšším věku. Je to přirozená součást stárnutí.

Ačkoli je evidentní, že riziko postižení erektilní dysfunkcí stoupá s věkem, je to většinou způsobeno zvětšující se šancí výskytu chorob jako jsou např .: vysoký krevní tlak, cukrovka, různé srdeční onemocnění atd. Tyto nemoci a množství léků předepsaných na jejich léčbu mohou způsobit problémy s erekcí. Stárnutí jako takové nezpůsobuje impotenci.

Mýtus č.3: Zbytečně půjdete k lékaři. Erektilní dysfunkce se nedá vyléčit

Pokud byste navštívili urologa, hned byste zjistili, že existuje řada možností jak léčit poruchy erekce. Není to jen všem dobře známá Viagra tj. medikamentózní léčba, která sice má vysoké % úspěšnosti při léčbě, ale nepomáhá všem. Jiné možnosti léčby jsou např. pomocí vakuových přístrojů, injekční léčbou atd ..

Mýtus č.4: Erektilní dysfunkce je výhradně mužský problém

Když má muž problémy s erekcí, týká se to obou partnerů. Neléčená porucha erekce stejně zasahuje i do života partnerky. Vyhýbání se sexuálnímu kontaktu způsobuje, že partnerka se často cítí nemilovaná, neatraktivní a nechtěná. Stejně to zasahuje do celkové pohody v domácnosti a vytváří špatnou atmosféru. Už mnohým mužům pomohla jejich partnerka k tomu, aby se odhodlali jít k lékaři.

Abyste lépe pochopili některá fakta, přečtěte si článek “Jak vzniká erekce” 

Mýtus č. 5: Prášky na podporu erekce vyvolávají stálou několikahodinovou erekci.

Existuje několik léků na podporu erekce, které se liší dobou svého účinku. Doba účinku, ale neznamená, že po celou dobu účinku budete mít nepřetržitou erekci. Je to čas, během kterého můžete erekci dosáhnout při sexuální stimulaci. To znamená, že např. pokud po užití pilulky budete sledovat hokej, nenastane žádná erekce.

Mýtus č.6: Čím větší, tím lepší.

Při erekci dochází k prokrvení pohlavního údu, čímž penis zvětší svůj průměr a délku. Existuje mylná představa, že čím je penis větší, tím je partnerka spokojenější. Pohlavní uspokojení většiny žen nemá spojitost s velikostí penisu. Kromě klitorisu se nervová zakončení způsobující vzrušení nacházejí v první třetině poševního vchodu, proto nemusíte mít nadprůměrné rozměry, aby byla partnerka spokojená.

Mýtus č. 7: Skutečný chlap nemá problém s erekcí

Toto tvrzení je tak logické, jako kdybychom tvrdili, že skutečný chlap si nemůže zlomit nohu. Erektilní dysfunkce postihuje muže bez ohledu na jejich věk, rasu nebo společenské postavení. Počet mužů s poruchami erekce se neustále zvyšuje a podle statistik se s tímto onemocněním setká během života cca 50% mužů.

Pokud jste zvědaví i na zbývajících 8 mýtů, přečtěte si pokračování článku 15 mýtů o erektilní dysfunkci – 2.část 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist