Jak se mohou proti impotenci bránit muži s ischemickou chorobou srdeční?

Ischemická choroba srdeční (ICHS) patří mezi nejběžnější onemocnění srdce. Při tomto onemocnění je snížen tok krve do srdce, kvůli čemuž je omezena jeho činnost. Lidé s ischemickou chorobou srdeční mohou pociťovat časté bolesti v oblasti srdce a jejich riziko infarktu je vyšší než u běžné populace. Také je omezen tok krve do jednotlivých částí těla, s čímž úzce souvisí i vznik erektilní dysfunkce.

Ischemická choroba srdeční a erektilní dysfunkce

Jelikož pro zajištění vzniku a kvality erekce je potřeba transport krve do penisu, je samozřejmé, že muži s ICHS často trpí impotencí. Obě tato onemocnění sdílejí několik faktorů, které ovlivňují jejich vznik a vývoj.

Muži s ICHS, kteří by se rádi vyhnuli impotenci nebo se jí zbavili, mohou různými kroky ovlivnit některé z rizikových faktorů obou onemocnění. Zlepšení těchto faktorů může pomoci při léčbě impotence, ale zároveň zlepšit celkový zdravotní stav a zjemnit dopad ICHS na každodenní život.

Ischemická choroba srdeční a impotence

Ischemická choroba srdeční a impotence sdílejí množství rizikových faktorů

Rizikové faktory ICHS a erektilní dysfunkce

  • Obezita – Obezita je v mnoha případech spojena s nízkou hladinou testosteronu, což je jeden z nejdůležitějších mužských hormonů. Nedostatek testosteronu může ve velké míře ovlivnit kvalitu erekce. Obezita je samozřejmě špatná i pro celkové zdraví organismu a ovlivňuje i riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
  • Diabetes – Erektilní dysfunkce je u mužů s cukrovkou velmi častá. Diabetes může poškodit nervy, tok krve a snižovat hladinu testosteronu. Všechny zmíněné dopady na lidský organismus mohou přímo či nepřímo přispívat ke vzniku impotence. Přečtěte si více o vztahu impotence a cukrovky.
  • Vysoká hladina tuků v krvi – Zvýšená hladina tuků v krvi může přispívat ke vzniku aterosklerózy a tím potenciálně i omezovat tok krve do penisu.

Testosteronové tablety cena a prodej

  • Vysoký krevní tlak – Ke vzniku aterosklerózy může přispívat i dlouhodobě zvýšený krevní tlak. Existuje však i jedno další spojení. Několik léků na snižování krevního tlaku může svým působením také přispívat ke vzniku impotence.
  • Kouření Kouření je špatné prakticky pro každý aspekt života a zdravotního stavu. S ICHS a impotencí však souvisí to, že tento zlozvyk může poškozovat cévy a také tímto porušit správný tok krve do penisu.
  • Neaktivní životní styl – Pravidelný pohyb a časté cvičení napomáhají udržovat tělo v dobrém stavu. Aktivní životní styl udržuje v dobrém stavu i cévy a podporuje správný tok krve do všech částí těla, včetně penisu.

Bojování proti všem výše uvedeným faktorům vám může pomoci v boji proti ischemické chorobě srdeční, stejně tak i erektilní dysfunkci. Pokud potřebujete poradit, nejlépe uděláte, pokud se obrátíte na vašeho lékaře. Ten vám bude umět poradit sám, nebo vám doporučí návštěvu specialisty.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist