Může akupunktura pomoci při impotenci?

Akupunktura a impotence

Akupunktura se po staletí používá ve východní medicíně k léčení širokého spektra nemocí. Představuje systém vpichování dlouhých, tenkých jehel do pokožky ve strategických bodech na těle. Jehly stimulují nervy, svaly a pojivové tkáně. Nejčastěji se používá k uvolnění bolesti, ale má i mnoho jiných předností.

Ačkoliv většina lidí ze Západu zná akupunkturu, tato léčebná metoda je v této části světa stále poměrně nová. Akupunktura si však získává oblibu jako léčba různých druhů problémů, včetně impotence resp. erektilní dysfunkce (ED). Níže ve článku se dočtete to, co potřebujete vědět, pokud zvažujete akupunkturu jako léčbu erektilní dysfunkce.

Akupunktura pri ED

Akupunktura jako léčba erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce má několik příčin

Impotence je definována jako neschopnost dosáhnout dostatečně pevnou erekci pro uspokojivý pohlavní styk. Podle nejnovějších průzkumů postihuje asi 50% mužů nad 40 let.

Erekce je výsledkem zvýšeného krevního přítoku do penisu během vzrušení. Když dochází u muže ke vzrušení, svaly v penisu se uvolní a umožní tak větší příliv krve k penisu. Erekce nastává, když je příliv krve větší než odliv. Jakýkoliv problém, který naruší tento zvýšený přítok krve způsobuje erektilní dysfunkci.

Existuje několik příčin ED. Některé z nich jsou fyziologické a týkají se přílišné konzumace alkoholu, chronického zdravotního stavu a léků. Například jakákoliv nemoc, která mění průtok krve, jako ateroskleróza nebo slabé cévy může způsobit ED. Ale příčina může být i tak prostá jako například únava.

Jsou zde však i psychogenní příčiny ED. Stres, úzkost, nízké sebevědomí, deprese nebo nevyřešený hněv mohou přispět k ED. Akupunktura se prokázala jako efektivní léčba především, pokud jsou příčiny ED psychologického rázu, a to alespoň částečně.

Predčasná ejakulace test

Jak účinkuje akupunktura na impotenci

Tradiční východní medicína se soustředí na rovnováhu v těle. Erektilní dysfunkce nebo jiný zdravotní stav, kdy je krevní tok v těle v nepořádku, znamená, že tělo není ve správné rovnováze. Akupunktura pomáhá uchovat rovnováhu těla ve 14ti základních energických drahách stimulací nervů. Je nejúčinnější na ED, když je příčina psychogenní, když „neexistují“ onemocnění nebo léky, které by v organismu blokovaly správný krevní tok.

Léčba ED akupunkturou zahrnuje sérii vpíchnutí do páteře, po obou stranách, a někdy i na končetinách. Někteří specialisté na akupunkturu předepisují i přírodní léky, například Ženšen (velmi vhodná je např. i Maca peruánská). Léčba erektilní dysfunkce akupunkturou se provádí běžně jednou týdně po dobu 10-20 týdnů, v závislosti na závažnosti problému.

Opravdu to funguje?

Akupunktura pravděpodobně nebude úspěšná léčba u mužů, jejichž impotence je způsobena léky nebo chronickými onemocněními. V tomto případě by prvním krokem měla být návštěva lékaře a konzultace s ním, abyste odstranili primární onemocnění, které ED způsobuje.

Studie zveřejněná v Mezinárodním magazínu o impotenci poukazuje na to, že akupunktura může být velmi účinnou léčbou ED a to v případě, kdy je problém psychologického charakteru. Studie ukázala, že 64% účastníků oznámilo, že jejich ED byla vyléčena po 6ti týdnech léčby akupunkturou.

Pokud trpíte ED a nejste si jisti příčinou, určitě navštivte lékaře. Je důležité udělat změny v životním stylu, jako např. snížit konzumaci alkoholu, přestat kouřit nebo shodit nadbytečná kila, pokud je to nutné. U lékaře byste se měli ujistit, že nemáte další onemocnění, která mohou způsobovat ED, a také konzultovat, zda by mohl být váš problém vedlejším účinkem léků, které právě užíváte.

Akupunktura je bezpečná přírodní metoda, kterou se problémy s erekcí dají odstranit, ale určitě nepomůže každému, kdo trpí erektilní dysfunkcí.

Máte vlastní zkušenost s akupunkturou jako léčbou impotence? Dejte mi vědět vaši zkušenost do komentářů pod článkem.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist