Jak probíhá vyšetření, když máte problém s erekcí ?

Diagnostika erektilní dysfunkce

Vyhýbáte se sexu, protože se bojíte, že opět selžete? Vyzkoušeli jste různé volně dostupné přípravky, které nepomohly, a přesto nechcete jít k lékaři? Odhoďte stud za hlavu a navštivte lékaře, dokud není pozdě. Impotence, erektilní dysfunkce, zda porucha erekce, je jedno jak to nazvete, může být prvním příznakem jiného vážného onemocnění.

Vyšetření poruchy erekce

Vyšetření poruchy erekce

Konzultujte Váš problém s erekcí s lékařem.

Vyšetření vůbec nebolí. Že vám o bolest ani tak nejde, ale ta stydlivost? Ano rozumím, řešit intimní otázky s někým cizím není jednoduché a určitě ani příjemné. Na začátek budete potřebovat výměnný lístek od obvodního lékaře. Pokud je vaším obvodním lékařem žena a vy máte zábrany o tom mluvit se ženou, vymyslete si nějaký jiný důvod, jen aby vám dala doporučení k urologovi.Urolog si nejprve projde vaše lékařské záznamy a zeptá se vás pár cílených otázek ohledně vašich potíží, např.

 • Podstoupil jste někdy v minulosti chirurgický zákrok?
 • Jak dlouho máte problémy s erekcí?
 • Kdy u vás začaly problémy s erekcí?
 • Berete pravidelně nějaké léky?
 • Léčíte se na nějaké jiné nemoci?
 • Máte problémy s močením?
 • Máte stresující práci, prožíváte hodně stresu?
 • Máte erekci během spánku?
 • Pijete alkohol? Jaké množství?
 • Kouříte? Kolik cigaret vykouříte za den?
 • Vyhýbáte se sexuální aktivitě kvůli fyzickým problémům?
 • Postřehli jste změny citlivosti penisu?

Na vyšetření si můžete s sebou vzít i vyplněný Mezinárodní dotazník sexuálního zdraví muže IIEF-5, který vám konverzaci s urologem usnadní. Na škodu určitě nebude, pokud si projdete i Stupně tvrdosti erekce.

Po vstupních informacích přijde na řadu vyšetření fyzického stavu hmatem, kde urolog zjišťuje případné systémové poruchy ve vašem těle. Vyšetří vám břicho, penis a varlata, v určitých případech může i prostatu. Úkolem je zjistit, jak je penis citlivý na hmat a vyloučit tak případné problémy nervového systému. Zjišťování abnormálních sekundárních příznaků jako např. jiné ochlupení a zvětšení prsů mohou naznačovat pokles hladiny testosteronu, křivení a prohýbání se penisu při erekci může způsobovat Peyronieho nemoc atd.

Dostupné produkty na Českém trhu pro zvýšení hladiny testosteronu:

 1. TestoMax
 2. Zerex Ultragold
 3. ProMan Plus

Mezi další vyšetření nejčastější patří vyšetření krve, moči, ultrazvuk penisu, RTG, změření pulzu nebo test nočních erekcí. Jde zde o kontrolu cév nebo obtíží s průtokem krve na penisu, zkoumání počtu červených a bílých krvinek, krevních destiček, zjišťování možného onemocnění močového ústrojí, zjišťování výšky cholesterolu, hladiny volného testosteronu v krvi nebo hladiny kreatinu atd.

Pokud urolog po prostudování vašich zdravotních záznamů a výsledků z vyšetření usoudí, že váš problém není fyziologického původu, pak je na místě navštívit sexuologa. Ten má za cíl odhalit psychologické faktory, které vám způsobují poruchy erekce a následně pracovat na jejich potlačení. Při návštěvě sexuologa může výrazně pomoci i přítomnost vašeho sexuálního partnera. Na sexuologické vyšetření nepotřebujete lékařské doporučení.

Tak jak? Rozhodli jste se konečně navštívit lékaře? Neváhejte a jděte, obnovíte si tím svůj normální sexuální život, zlepšíte si partnerský vztah a vaši psychickou pohodu. Impotence/erektilní dysfunkce se dá „jednoduše“ léčit.

 

4.8/5 - (5 votes)
Comments
 1. 9 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist