Co mám dělat, když nemohu užívat tabletky na podporu erekce?

Perorální léky, například Viagra s účinnou látkou sildenafil, představují jeden z nejčastějších způsobů řešení problémů s erektilní dysfunkcí. Tato léčiva však nejsou vhodná pro každého muže, a to ze dvou hlavních důvodů:

  • Některým mužům perorální léčiva na podporu erekce prostě nepomáhají. Není vůbec pravda, že muž po užití Viagry či jiného léku zaručeně dosáhne erekce. Skutečná účinnost těchto léků je nižší a někteří muži musí hledat pomoc jinými způsoby.
  • Někteří muži nemohou léky na podporu erekce užívat, protože zároveň užívají léky s obsahem dusičnanů, které jsou určeny k léčbě srdečních chorob. Pro tyto muže je užívání léků na podporu erekce velmi nebezpečné a za žádných okolností by je neměli užívat.

Jaké jsou tedy možnosti léčby poruchy erekce, když perorální léky nepomáhají, nebo je muž z nějakého důvodu nemůže užívat?

Injekce aplikované do penisu

Injekce, které si muž může sám aplikovat do penisu před začátkem pohlavního styku, obsahují účinnou látku s názvem alprostadil, která zlepšuje proudění krve, čímž podporuje erekci.

Aplikace injekcí do penisu je pro mnoho mužů nepříjemná, ale po zaškolení odborníkem to zvládne každý.

Erektilní dysfunkce

Poruchy erekce mohou ovlivnit různé aspekty muže, jakož i jeho partnerky.

Čípky vkládané do močové trubice

Čípky, které může muž sám zasunout do své močové trubice. Tyto čípky obsahují stejnou účinnou látku, jako výše uvedené injekce (alprostadil). Erekci pomáhají navodit podobným způsobem, tedy podporou proudění krve do penisu.

Podobně, jako u injekcí, i aplikace čípků do močové trubice působí velmi nepříjemně. Zaškolení odborníkem však pomáhá mužům získat odvahu na opakované použití.

Vakuová zařízení

Dalším možným nástrojem jsou vakuová zařízení, do kterých muž vloží svůj penis a pomocí pumpy v nich vytváří podtlak. Díky podtlaku se penis naplní krví, čímž vzniká erekce. Aby penis zůstal naplněný krví i po uvolnění tlaku, umístí se na něj kroužek, který během sexu zabraňuje krvi v unikání zpět do jiných částí těla a udržuje tak erekci.

Chirurgické implantáty vkládané do penisu

Tato možnost se většinou používá až v případě, kdy ty předchozí nepomohly, protože jde o náročnější techniku. Z penisu je odstraněna tkáň, která se při klasickém průběhu erekce naplňuje krví. Tato tkáň je nahrazena implantátem, který může muž ovládat a navodit si tak erekci tehdy, když ji potřebuje.

Ve většině případů jde o nafukovací implantáty, které jsou ovládány pumpou umístěnou v šourku.Po aktivaci pumpy jsou tyto implantáty naplněny tekutinou, čímž vzniká erekce. Po pohlavním styku může muž opět pomocí pumpy tekutinu odstranit z penisu a navrátit ho tak zpět do běžného stavu.

Bypass

Při problémech s tepnou, která vede krev do penisu, je možné ji „nahradit“ tepnou z jiné části lidského těla. Takovým způsobem je přesměrován tok krve a penis se opět může naplnit krví, čímž vzniká erekce.

Obraťte se na odborníka

Jak jste si již jistě všimli, metody popisované v tomto článku jsou relativně náročné a rozhodně by neměly být podstupovány bez konzultace s odborným lékařem. Pokud vám některé způsoby léčby erektilní dysfunkce nepomáhají, obraťte se na odborníka a prokonzultujte s ním další možnosti řešení vašeho problému.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist