15 mýtů o erektilní dysfunkci – 2.část

V první části jste se seznámili se 7 mýty o poruchách erekce. V tomto článku vám představíme zbývajících 8 mýtů ..

Mýtus č.8: Prášky na erekci jsou návykové

Dosud tato domněnka nebyla potvrzena a nastává spíše situace, že muži postupem času tyto pilulky nepotřebují. Může nastat situace, že muž po vysazení pilulek není opět schopen dosáhnout erekce. To souvisí ale s tím, že pokud muž nevyléčí své základní onemocnění (nejčastěji jsou to kardiovaskulární a neurologické problémy), které způsobuje i poruchy erekce, tak bude potřebovat pilulky na dosažení erekce.

Mýty o erektilní dysfunkci

Co o erektilní dysfunkci je pravda, a co ne?

Mýtus č.9: Muž má vždy chuť na sex

Tvrzení, že muž vždy “chce, je připraven a schopen” prostě není pravda. Bylo prokázáno, že běžně mylná představa o “dominantním samci” ničí sexuální, fyzickou a psychickou pohodu spoustě mužů. Není vůbec neobvyklé, že jeden z partnerů chce sex častěji než druhý. Sexuální touha mezi partnery během života kolísá v různých fázích a periodách života. Zdravý sexuální vztah je o rovnocenném partnerství, dobré komunikaci a vzájemném respektování se.

Mýtus č.10: Alkohol má uvolňující účinky, čímž zvyšuje schopnost dosažení erekce

Požití malého množství alkoholu může snížit vaše zábrany, ale nadměrné množství alkoholu působí na centrální nervový systém a také na cévní systém, což může způsobit problémy s dosažením erekce.

Mýtus č.11: Při pohlavním styku dosáhnete opakované erekce za stejný čas, jaký potřebujete k dosažení první erekce

Rychlost dosažení erekce záleží od síly erotických podnětů a sexuální stimulace. S vyšším věkem může být potřebný delší čas, než je organismus připraven na opětovnou erekci.

Mýtus č.12: Každý zdravý muž má ranní erekci

To, zda máte ranní erekci závisí také na tom, během které fáze spánku se vzbudíte. Zda během REM fáze, nebo ne. Spousta mužů, kteří nemají problém s dosažením erekce při pohlavním styku, nemá ranní / noční erekci. Pokud chcete vědět více o této problematice, přečtěte si náš článek Test noční erekce.

Mýtus č.13: Masturbace způsobuje problém s erekcí

Masturbaci doporučují i odborníci, pokud to s ní nepřeháníte a nevěnujete její celé dny. Je to přirozená sexuální aktivita.

Mýtus č.14: Erektilní dysfunkce je příliš trapná na diskusi s kýmkoli

Většina mužů jen velmi těžko hovoří o svých problémech, o to víc, když se to týká problémů s erekcí. Lékaři se ale s impotencí setkávají každý den. Pro ně to je zdravotní problém jako každý jiný. Erektilní dysfunkce je ve většině případů “jen” symptomem jiného neléčeného základního onemocnění. Jeho léčbou se obvykle odstraní i problém s dosažením erekce.

Mýtus č.15: Prášky na erekci koupené přes internet jsou stejně bezpečné jako z lékárny

Léky na léčbu erektilní dysfunkce patří mezi nejčastěji padělané produkty. Ty se nejvíce prodávají přes internet mimo zdravotnického systému. Drtivá většina z nich neobsahuje žádnou účinnou látku, nebo ji obsahuje v nadměrném množství, případně obsahují jiné zdraví ohrožující složky.

Přečtěte si i prvních 7 mýtů v úvodním článku 15 mýtů o erektilní dysfunkci – 1.část 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist