Může konzumace slazených nápojů způsobit poruchu erekce?

Kvalita erekce a její případné poruchy velmi úzce souvisí s celkovým zdravím lidského organismu. Když něco není v pořádku, může se to projevit i problémy v oblasti sexuálního života. Právě proto může i nadměrná konzumace slazených nápojů přispívat ke vzniku erektilní dysfunkce a jiných sexuálních poruch.

Slazené nápoje totiž obsahují obrovské množství jednoduchých rafinovaných cukrů. Jejich nadměrná konzumace zhoršuje celkové zdraví organismu a může způsobovat problémy jako obezita, vysoký krevní tlak či vysoká hladina glukózy v krvi. Všechny tyto zdravotní komplikace mohou vést ke vzniku poruchy erekce.

Výsledky výzkumů v této oblasti

V roce 2015 byl publikován výzkum, podle kterého je u mužů trpících metabolickým syndromem 2,6 krát vyšší pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce.

Poznámka: Pojmem metabolický syndrom se označuje stav, při kterém člověk trpí alespoň třemi zdravotními potížemi z této množiny: břišní obezita, zvýšený krevní tlak, zvýšená hladina krevního cukru, zvýšená hladina triglyceridů v krvi a nízká hladina HDL cholesterolu.

Velmi blízký vztah je také mezi samotnou obezitou a impotencí. Podle studie z roku 2010 je u mužů s obezitou 2,5 krát větší pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce. Podobný vztah byl zjištěn i při cukrovce. Z výsledků těchto výzkumů je očividné, že tato onemocnění mohou značně ovlivnit vznik impotence u mužů.

Slazené nápoje

Slazené nápoje na nás číhají na každém rohu, ale rozhodně bychom se jim měli vyhýbat.

Jak může metabolický syndrom ovlivnit erekci

Jelikož se metabolický syndrom může skládat z více kombinací zdravotních potíží, jeho vliv na kvalitu erekce může být způsoben řadou faktorů.

  • Poškozený tok krve do penisu – Správný tok krve do penisu je pro erekci kritický. Pokud se do penisu nedostane dostatek krve, nemůže v žádném případě nastat erekce. Několik zdravotních potíží, jako například vysoký krevní tlak, mohou poškodit cévy a zamezit tak správnému toku krve do penisu.
  • Nízká hladina testosteronu Testosteron je jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších mužských hormonů. Pro erekci, stejně tak i celkově pro sexuální aktivitu, je nesmírně důležitý. Při obezitě klesá hladina testosteronu kvůli jeho přeměně na estrogen, kvůli čemuž často trpí i sexuální život muže.
  • Poruchy nervového systému – Vysoká hladina krevního cukru může poškodit nervový systém, který je mimo jiné zodpovědný za přenos signálů mezi mozkem a penisem. Když je přenos tohoto signálu narušen, mezi mozkem a penisem nemůže přenášet zprávu o očekávané či probíhající sexuální aktivitě.

Jak proti tomuto stavu bojovat

Pokud trpíte erektilní dysfunkcí způsobenou některou z výše uvedených příčin, neztrácejte naději. Dobrou zprávou v tomto případě je, že odstranění příčiny impotence často vede k jejímu úplnému vyléčení. Kromě toho se vám také podaří něco udělat pro vaše celkové zdraví a kvalitu vašeho života.

Co se týče slazených nápojů, těm je nejlepší se vždy vyhýbat. Čistá voda je nejzdravější nápoj, a pokud se vám podaří nahradit slazené nápoje vodou, zlepšení vašeho zdravotního stavu na sebe nenechá dlouho čekat.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist