Kegelovy cviky. Jak vám mohou pomoci?

Kegelovy cviky

Zatímco ženám nemusíme Kegelovy cviky sáhodlouze představovat, dojde-li na mužskou povědomost o tomto způsobu cvičení, neumí si většina z nich pod tímto pojmem cokoli představit. Ačkoli se nejedná o žhavou novinku, jsou Kegelovy cviky pro muže neprobádaným odvětvím – a to je škoda. Je sice pravdou, že byly určeny především pro ženy, ovšem později se přišlo na jejich pozitivní účinky nejen na zpříjemnění sexuálního aktu, ale i na problémy jako jsou předčasné ejakulace a slabá erekce. Pojďme se společně blíže podívat na účinky Kegelových cviků.

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky. Vrchní obrázek znázorňuje erekci při slabých svalech pánevního dna. Spodní obrázek naopak, znázorňuje posílené svaly pánevního dna díky Kegelovým cvikům

Obr.zdroj: http://forolatidos.foroactivo.com/t229-kegel-para-una-vida-sexual-sana

Co jsou to Kegelovy cviky?

Historie Kegelových cviků sahá až k roku 1948. Za tento druh cvičení vděčíme americkému gynekologovi Arnoldovi Kegel-emu, který jej založil na principu posilování svalů pánevního dna. Jak již bylo řečeno – původně byly určeny pro ženy po porodu, jimž měly pomoci k opětovnému zúžení vaginy. Jsou vhodné jako rehabilitace po operaci prostaty a pomáhají i při léčbě inkontinence. V současné době jsou Kegelovy cviky používány jak pro lepší vzrušivost, tak i jako prostředek ke snadnějšímu dosažení orgasmu a samozřejmě i pro lepší sebekontrolu nad vyvrcholením. Jednoduše řečeno, Kegelovy cviky vám pomohou ke zlepšení sexuálního života i k vyřešení mnoha zdravotních problémů.

Kegelovy cviky vnesou do vašeho sexuálního života silnější erekci

Mnoho mužů se trápí pro slabou erekci a ještě slabší výdrž, která nepříjemně komplikuje jejich sexuální život. Takový problém dokáže rapidně snížit jejich sebevědomí, nemluvě o skutečnosti, že i pro partnerku je krátký sexuální akt a předčasné vyvrcholení nepříjemné. Není žádným překvapením, že ženy chtějí více – a muži jim to zkrátka nemohou nabídnout, byť by sebevíce chtěli. Ano, problémy s erekcí se dají vyřešit koupí Viagry a problémy s předčasnou ejakulací se dají vyřešit lékem Priligy. Proč ale utrácet horentní sumy za chemii, když si můžete od nepříjemných problémů pomoci i přirozenější cestou?

Jak se cviky provádí?

Chcete-li se naučit správné provádění Kegelových cviků, věřte, že nemusíte studovat nudné příručky ani se účastnit speciálních kurzů. Důležité je chtění plně se soustředit na danou věc a odhodlání – výsledky nečekejte hned, mějte se svým tělem trpělivost. Jedině tak se vám podaří dosáhnout kýžených výsledků, jež se výrazně projeví na vašem sexuálním vnímání. Kegelovy cviky se cvičí tehdy, kdy se vám nechce močit. Než se tedy do cvičení pustíte, je důležité, aby byl váš močový měchýř prázdný – provádění cviků by vám pak mohlo být nepříjemné nebo by vás dokonce mohlo bolet. Snažte se stáhnout sval, kterým byste přerušili močení a zkuste jej udržet stažený co nejdelší dobu. Ze začátku nevydržíte mít sval stáhnutý déle než pár sekund, ale věřte, že časem to bude lepší a lepší.

Jak často cvičit?

Cvičit každý den není nutné. Bohatě postačí, najdete-li si na procvičování Kegelových cviků čas pár minut každý druhý den, přičemž se pokusíte alespoň o 50 stáhnutí po dobu jedné až pěti sekund. Záleží samozřejmě na tom, jak dlouho vydržíte. Čím déle budete cvičit, tím déle vydržíte a tím déle dokážete udržet ejakulaci. Trénovat můžete i během samotné masturbace.

Jakých změn lze docílit cvičením?

Kegelovy cviky představují zdravotně nezávadné řešení pre muže a i pro ženy. Posilováním svalů pánevního dna můžete dosáhnout celé řady příjemných cílů:

Muži:

 • tvrdší a delší erekce
 • prožívání mnohem silnějších i několikanásobných orgasmů
 • zlepšení průtoku krve v penisu
 • tvrdý a zdravý penis
 • kontrola nad ejakulací
 • zlepšení udržení moči
 • zvětšení množství a tlaku ejakulátu
 • úprava směru penisu během erekce

Ženy:

 • naučí se rytmicky stahovat vaginální svaly
 • během sexuálního styku dokáže sevřít partnerův penis
 • lepší zvlhčení sliznice
 • intenzivnější požitky

Obě pohlaví:

 • lepší vzhled pohlavních orgánů
 • zlepšení držení těla
 • snížená bolestivost zad
 • pomoc při potížích s hemoroidy

Cvičení Kegelových cviků není nikterak složité a stačí se mu věnovat pár minut denně. Budete-li se těmto cvikům věnovat pravidelně, vaše tělo se vám určitě odvděčí.

 

4/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist