Může kouření ovlivnit erekci?

Kouření může mít obrovský dopad na erekci. Výzkumy ukázaly, že muži, kteří kouří, mají větší riziko vzniku erektilní dysfunkce. Problémy s erekcí jsou často u kuřáků mnohem rozsáhlejší, a to hlavně u mužů, kteří dlouhodobě denně kouří hodně cigaret. Problémy s erekcí však mohou být způsobeny i pasivním kouřením.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplňků stravy na podporu erekce. Nejprodávanější jsou tabletky Zerex. Nejlevnější jsou tabletky Erexan a v posledním roce získali u mužů prudký nárůst popularity tabletky eJoy.

Jak kouření ohrožuje erekci

Pro vznik erekce je nesmírně důležité správné proudění krve do penisu. Chemikálie obsažené v cigaretách mohou proudění krve ovlivňovat. Kouření může poškozovat endotel či způsobovat aterosklerózu. Rovněž může ovlivňovat hladké svalstvo, které se musí uvolnit, aby do penisu mohla procházet krev.

Je tedy jasné, že tento ošklivý zlozvyk může poruchu erekce způsobovat hned několika způsoby. Navíc kouření může také snižovat hladinu oxidu dusnatého, který hraje významnou roli při mužské erekci.

Porucha erekce

Porucha erekce je nepříjemná pro muže i pro jeho partnerku, ale je možné ji léčit.

Skoncování s kouřením může pomoci

Pokud muž přestane kouřit, jeho problémy s erektilní dysfunkcí se často zmírní.Ale i pokud se vaše situace zlepší, doporučuji vám navštívit odborníka a konzultovat s ním váš zdravotní stav. Myslete na to, že poruchy erekce mohou být často znakem signalizujícím problémy v jiných částech vašeho těla. Neměli byste je proto brát na lehkou váhu.

Tento článek je součástí rozsáhlé sbírky odpovědí na časté otázky týkající se impotence (erektilní dyfunkcie). Prohlédněte si všechny časté otázky o erektilní dysfunkci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist